• אשרי הנר - פרוייקט יזמים צעירים
  כמעט כל אחד מאיתנו חיפש קופסת גפרורים או מצית כשרצה להדליק נר, ולא מעט פעמים או שהנרות הודלקו באיחור, או שלא הודלקו כלל - כי לא נמצאו אמצעי ההדלקה.
  צוות האתר
  20.6.2011

  גם השנה הוקמה קבוצת יזמים צעירים מפנימיית אשל הנשיא אותה מלווים ססליה מירוצ'ניק וערן גלבוע, וכמיטב המסורת – גם השנה נרתמה נטפים לסייע לקבוצה. המנחים העסקיים של הקבוצה הם 2 סטודנטים מהמכללה האקדמית להנדסה: ריצ'רד ברילמן, והישאם עבד אלחלים, ומרקו אברג'ל – מנהל התפעול של השווקים המתפתחים בנטפים שעבודת הנחיה שלו ראויה לשבח לנוכח אילוצי הזמן בהם הוא עובד.

  תוכנית היזמים הצעירים כוללת: הקמת חברה עסקית,סיעור מוחין וסקרי שוק לבחירת מוצר חדשני, בחירת בעלי תפקידים מקרב המשתתפים כגון: מנהל/ת ייצור, מנהל/ת שיווק,וכו', בנית תוכנית עבודה, ייצור ומכירה.

  21 צוות היזמים הצעירים

  כדי שיוכלו לרכוש אמצעי יצור וחומרי גלם, על היזמים הצעירים לגייס הון התחלתי. גיוס ההון ההתחלתי החל לפני כחודש ביריד מכירות בקניון הנגב, הקבוצה מכרה שמן חוחובה טהור אותו רכשה במחיר עלות מ"חוחובה ישראל", (תודות להירתמותו של מנהל השיווק – יונתן רגב מקיבוץ חצרים) ויצירות אומנות של תלמידי הפנימייה. בכסף שהרוויחה הקבוצה ניקנו חומרי גלם.

  יפים אבדייב מהנדס ממחלקת מיכון ואינטגרציה בנטפים בנה תבנית בטיחותית במיוחד לייצור, והיזמים הצעירים מפנימיית אשל הנשיא החלו לייצר מוצר חדשני - נר שבתחתיתו קופסת גפרורים. בסוף החודש יופיעו נציגי הקבוצה בפני צוות שופטים בבניין הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון ויתארו לשופטים את התהליך העסקי שעברו ואת תוצאותיו.

  בתחילת יוני תמכור קבוצת היזמים הצעירים של פנימיית אשל הנשיא את המוצרים ביריד מכירות באוניברסיטה, במהלך המכירה ינקדו השופטים את אופן השיווק והמכירה ובשעות הערב תוכרזנה הקבוצות המנצחות בטקס חגיגי. אומנם זה חשוב איזה מקום תיקח הקבוצה, אבל יותר חשובה חווית ההתנסות העסקית של הקבוצה ושל כל אחת ואחד מהמשתתפים - חוויה מעצבת לחיים.