• מגובשים לעולם- שכבה ט' ביום גיבוש
  תלמידי ומחנכי שכבה ט' יצאו לשטח לפעילות גיבוש שכבתית ברחבה הסמוכה לפנימייה. יצאנו לסקר את האירוע, וחזרנו עם מסקנה אחת ברורה: גיבוש זאת לא מילה גסה!
  נועם פיירניק, ירדן ויצמן, אילון טוהר
  14.11.2011

   

  355 תלמידי שכבה ט'היום, יום שני (14/11), תלמידי שכבה ט' התכנסו ליום גיבושון שנערך בבית הספר סמוך לחדר האוכל ולכיתות האומנות. התלמידים פוקדים את המדשאה אשר התמלאה במיוחד לכבוד האירוע בתחנות והפעלות.


  "במסגרת יום זה", מספרת אנה מלול, מחנכת ט' 6, "שיחת פתיחה בשעה תשע בבוקר זאת לאחר ארוחת בוקר כיתתית נהדרת ומגבשת. לאחר מכן, היו שבע תחנות: אלופי הידע, קיר טיפוס, מעבר מאי לאי, בנג'י, ג'אגלינג, משיכת חבל וגם תופים וקצב. היו תחנות כיתתיות והיו תחנות בין כיתתיות, והכיתה הכי טובה תנצח ותזכה בפרס". הפרס הוא הפתעה: יום כיף באחד המקומות היפים בארץ, עדיין לא ידוע היכן, ומלול לא מכבירה במילים ומספרת מעבר לכך בכדי לא להרוס את ההפתעה.


  השנה התקיים הגיבושון במתכונת אחרת בה ההפעלות נערכו בבית הספר. במקום להוציא את תלמידי השכבה לטיול, כפי שנעשה בשנים שעברות, הגיבושון נערך בשטח בית הספר, שם ניתן ליהנות מהמשאבים: דשא, מרחב ואווירה. "נתחיל מזה שכל שכבה צריכה גיבוש, לא משנה כמה שנים הם ביחד. "אומרת רוית ברכה, רכזת שכבה ט', "והדבר השני, שהצטרפו אלינו תלמידים חדשים בסיום כיתה ח', והמטרה היא באמת לגבש אותם ולגבש בין הכיתות ולייצר איזושהי אווירה של כניסה לתיכון".


  כמה מן הכיתות התהדרו בחולצות תואמות, ורעש של מורל עלה מכל עבר. בין ניתורים על מתקנים מתנפחים, לזלילת הכיבוד מכל הבא ליד, הסתובבו התלמידים במטרה להתגבש ולהכיר זה את זה יותר. "כל כיתה מתגבשת ומחזקת את קשריהם ועם החברים יותר, כך עושים משהו ביחד, ונהנים", אומרת מאיה הרשפינקל מכיתה ט' 6, אך לעומתה מרגישה התלמידה ניצן מורד, תלמידת כיתה ט4, שמשתתפת ביום הגיבוש: "אני חושבת שהיום הזה מיותר. אין טעם לבוא, אני עוד שנייה הולכת."


  במהלך יום הגיבוש, הסתובבו הכיתות בין תחנות כמו טיפוס על קיר, מתקנים מתנפחים וסדנאות דרבוקה. עמליה חדד מורה ומחנכת בשכבה ט'  אומרת: "אנחנו רוצים שלשכבה יהיה כיף ביחד, וגם שאנחנו המורים נוכל להכיר את התלמידים יותר, גם את הצדדים האחרים שלהם."


  הרחבה שליד הפנימייה, בית ספר "אשל הנשיא", שעות הצהריים. תלמידי שכבה ט' עוזבים אט-אט את התחנות ושבים לביתם בבטחה. נדמה שהיה להם יום מהנה במיוחד.
   

  צפו בתמונות:
  תגיות: