• הכל לטובה
  ביום שלישי, 20 במרץ, נקיים באשל הנשיא את יום המעשים הטובים
  אילון טוהר
  5.3.2012

  579 לרגל יום המעשים הטובים השישי במספר, ב-20 במרץ, יוצב באשל הנשיא קיר הנושא תמונות של תלמידים ומורים מבית הספר במהלך עשיית מעשה טוב.


  זו השנה השישית שבה יתקיים יום המעשים הטובים, אשר מובילה עמותת "רוח טובה" ביוזמתה של אשת העסקים שרי אריסון, במהלכו עמותות, ארגונים ואנשים פרטיים מכל רחבי הארץ מתכנסים במטרה לעשות מעשים טובים.


  המיזם, אשר מתרחש בתדירות שנתית, מעודד התכנסות של עמותות, ארגונים ואנשים פרטיים מכל רחבי הארץ במטרה לגרום למדינה שלנו להיראות קצת יותר טוב, ובמשך השנים נעשו בין היתר פעילויות מיוחדות לילדים, טיפוח ושיפוץ של מבנים, עזרה לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים, והרשימה עוד ארוכה.


  באשל הנשיא הוחלט להרים פרויקט במטרה לעודד מעורבות חברתית ועשייה למען הזולת: ב- 20 למרץ, יום המעשים הטובים השנה, יוצב בבית הספר "קיר מדבר", עליו תלויות תמונות המציגות מעשים טובים של תלמידי ומורי אשל הנשיא.


  "אנחנו רוצים שיבינו שאין מה להתבייש במעשים טובים", מסביר דוד נחל, רכז חברתי באשל הנשיא ומי שאחראי על הפרויקט, "כשאני בא לפעמים לתלמידים ואומר להם, 'בואו תספרו דברים טובים שעשיתם או שחברים שלכם עשו' - זה לא, אבל דברים הרעים אין בעיה, כל היום מדברים על זה. הרגילו אותנו לדבר רק על הרע, פחות על הטוב".


  תלמידי מגמת התקשורת של דוד נחל התבקשו לצלם תמונות של תלמידים ומורים מבית הספר למען "הקיר המדבר", ונחל גם מזמין את כולם לצלם תמונות בעצמם שייתלו על הקיר המדבר ביום המעשים הטובים.


  "כל דבר הוא מעשה טוב. ברגע שבן אדם חושב חיובי ועושה מעשה טוב למישהו אחר, זה כבר משהו", הוא אומר, "המטרה היא לתת מקום למי שעושה מעשה טוב. לבוא ולהיות גאה! אני חושב שכל מי שעושה מעשה טוב צריך להיות גאה בזה וגם לספר על זה".


  בתקווה שהפרויקט יצליח להאיר את המציאות באור קצת יותר חיובי, במתן במה לאלה שמנסים לגרום למציאות להיראות טוב יותר, בואו ותיקחו חלק בפרויקט ותקדישו כמה דקות מזמנכם לצילום מעשיהם הטובים של תלמידי ומורי בית הספר.