• איזו חגיגה
  אשל הנשיא לבש חג (שבועות)...
  צוות האתר
  28.5.2012

  ביום חמישי האחרון ציינו בכפר אשל הנשיא את חגיגת שבועות. זה החל במתחם המדשאות ליד חדר האוכל שם הייתה תצוגה של הענפים השונים והמגוונים שלנו במשק החקלאי. לצד זה הופעלו הילדים הקטנים בתחנות שונות על ידי תלמידי הפנימייה.

  בהמשך נערך טקס שכלל דברי ברכה של מנהל הכפר דר' עוזי תפוחי (מצ"ב) ומנהל המשק אליאס מרדכי. חני ראובן, אחראית סידור עבודה, הכריזה על המצטיינים בעבודה במשק בענפים השונים. שכבה ז' של הפנימייה העלתה מסכת שבועות מקסימה, והערב המהנה נחתם בחדר האוכל עם ארוחה מהסרטים של מנהל המטבח גבי מישלי והצוות היקר שלו.

   

  דברי מנהל הכפר:

  אורחים , תושבים , מורים , מדריכים ותלמידים יקרים :

  ביכורים , מתן תורה ואנחנו

  מתוך ביאליק שבע"פ במועצת המורים למען קרן הקיימת – 1926

  כל היצירה הלאומית לכל סעיפיה צומחת מן האדמה , הכל בא מן האדמה ,

  כמו שהכל שב אל האדמה .

  אין מקום לשום צמיחה וגידול של אומה בלי מקור ראשון של התחיה והגידול  - והיא נקודת המוצא לא רק של החינוך אלא של כל חיי האומה ושל כל יצירה ....

  ילדינו צריכים לדעת כי מי שאינו יוצר מתוך האדמה את כל ערכיו , הוא חצי איש , " לא נקרא אדם הראשון אדם עד שעבד אדמה " אמרו חכמינו.

  התלמידים שלנו צריכים לדעת כי כשם שיש קרקע חומרי שממנו נובעת כל יצירה חומרית , כך יש קרקע רוחנית שממנה נובעת כל יצירה רוחנית , ועליהם לדעת כי בלי מגע עם הקרקע ובלי חרישתו וזריעתו אין מקום לגידול רוחני אמיתי .... אין גאולה אחת בלי השנייה .

  צפו בתמונות: