• לחוות את האומנות: קש"ת יוצאת לדרך
  זאת השנה החמישית שפרוייקט קש"ת יוצא לדרך בבית הספר "אשל הנשיא", אחד מעשרת בתי ספר בארץ שנבחרו ע"י סל התרבות הארצי ובהם פועלות קבוצות דומות.
  נוי סגל
  25.10.2011

  קש"ת, או בשמה המלא "קבוצה שוחרת תרבות", היא קבוצה פרי יוזמתו של סל תרבות שמקים קבוצה של 50 משתתפים, 40 תלמידי ט'-יב' ועשרה מורים.


  קש"ת כוללת שבעה מפגשים, מחוץ ובתוך כותלי בית הספר, עם תכני תרבות גבוהים. הקבוצה פעילה לאורך כל השנה ומאפשרת למשתתפיה ליהנות ממגוון רחב של מפגשי תרבות ואומנות איכותיים.


  "הכוונה היא להגיע לאותם דברים מעניינים ומאתגרים שבדרך כלל לא מצליחים להגיע אליהם לבד ובטח לא יגעו לתיאטרון הרפרטואר" מספרת מרב שורש, מנחת הקבוצה.


  "זאת לא תהיה אחת ההצגות כמו "כנר על הגג" שכולם יכולים להגיע אלייה, זה משהו הרבה יותר יוצא דופן, מיוחד ונסיוני".
  תוכנית הקבוצה כוללת לרוב תחומי תרבות מגוונים כמו: תיאטרון, אופרה, מפגש עם במאי, ביקור בסטודיו של אומן ועוד.

  תוכנית קש"ת 2011 עדיין לא מגובשת באופן סופי, אך יש מספר רעיונות ומפגשים מרתקים שהתלמידים יזכו לקחת חלק בהם במסגרת הקבוצה, בניהם: האופרה "קבלריה רוסטיקנה", פגישה עם שלומי שבן, פגישה עם הבמאית רות קנר ועם קבוצת השחקנים שלה, פגישה עם שמוליק מעוז- במאי הסרט "לבנון", ביקור בסטודיו של אומן והצגה.

  312 אופרה "קוולריה רוסטיקנה", צילום: Stephen Chernin/AP
  "אני רוצה לגבש סופית את התוכנית עם הקבוצה "מדגישה שורש , "לילדים יש יד בבחירה ברמה מסויימת. יש מספר דברים שאנחנו סוגרים, אך אם יש משהו שהקבוצה מאוד רוצה אעשה ככל שביכולתי לכלול זאת בתוכנית השנתית" אומרת שורש.
  לאורך כל זמן פעילותה, קש"ת הייתה פופלרית מאוד בבית הספר ומגוון רחב של תלמידים הצטרפו אלייה. הקבוצה נותנת לתלמידים אפשרות להיחשף לדברים שבדרך כלל התלמיד לא יכול להגיע אליהם בגלל תקציב, מרחק או חוסר ידיעה.
  הקבוצה מאפשרת לראות את התכנים היותר מורכבים שדורשים הכנה, דיון וניתוח.

   


  בלה בר לב, מורה מלווה של הקבוצה, מספרת: " תוכנית קש"ת היא אחד הדברים הכי טובים שיש בבית הספר מבחינה תרבותית ומבחינת העושר והמגוון של התכנים. אנחנו פוגשים אנשים מדהימים, נערכים שיחות ודיונים והמשתתפים מגיעים לתובנות יוצאות דופן".


  בנוגע לקהל היעד של הקבוצה, אומרת שורש:"הקבוצה מיועדת לחבר'ה שמתעניינים ורוצים לראות דברים מאתגרים, שום דבר לא פשוט ומובן מאליו. נדרשת מידה של מחוייבות במובן הזה שהקבוצה נפגשת לאורך כל השנה בסדרת מפגשים".

  311 הבימאית רות קנר. מקור: וויקיפדיה


  לפי דבריה, השנה מתוכננת להיות אפשרות לחברי הקבוצה להעלות לאתר האינטרנט רשמים, חוויות, דיונים, להעלות חומרים כתובים ומצולמים ועוד.
  התוכנית תחל כבר לאחר החגים, ולכן כבר בזמן הקרוב יתקיימו ראיונות אישיים למעוניינים שכוללים היכרות והסבר מפורט יותר לגבי התוכנית. לאחר מכן, תתגבש הקבוצה ואיתה התוכנית התרבותית.


  "אני לא דואגת מהצלחתה של הקבוצה" מסכמת שורש, "אני יודעת שאם נצליח לגבש קבוצה, תהיה אווירה טובה ויהיה מוצלח ומעניין."

   

   

  רוצים גם אתם להצטרף או לשמוע יותר על התוכנית?

  השאירו בתא של מרב שורש בחדר המורים פתק ובו: שם, כיתה ומספר טלפון נייד ליצירת קשר.
  כמו כן ניתן גם לשלוח את הפרטים דרךטופס יצירת קשר