• הקסם האחרון
  לפני עשר שנים יצא הסרט הראשון בסדרת "הארי פוטר" - שישה סרטים ומיליארדי דולרים אחר-כך נוי סגל מבקרת ומסכמת את הסדרה
  נוי סגל
  26.9.2011

  בקיץ 2001 יצא לקרנים הסרט הראשון בסדרת הספרים המפורסמת "הארי פוטר" מאת ג'יי.קיי רולינג.

  הסרט, שנקרא "הארי פוטר ואבן החכמים", היה הראשון בסדרת הסרטים המצליחה שגרפה מיליוני דולרים ומעריצים רבים בכל העולם.

  בחודש יולי האחרון, הגיעה הקסם לסופו כאשר יצא החלק השני של הסרט האחרון בסדרה "הארי פוטר ואוצרות המוות". הסרט שבר קופות כבר בשבוע הראשון ליוצאו ובזאת חתם את סופה של סדרת הסרטים והספרים המצליחה ביותר בעולם.

  אז איך הכל התחיל...?277

  הסרט מגולל את סיפורו של הארי פוטר, נער ממושקף ורזה שמגלה ביום אחד כי ניחן ביכולות קסם ונשלח לבית ספר לכישוף ולקוסמות "הוגוורטס", שם לומד הארי להפוך לקוסם ורוכש חברים חדשים. הארי התייתם מהוריו בגיל שנה לאחר שאלה נרצחו בידי קוסם האופל הגדול ביותר בכל הזמנים, לורד וולדמורט. הארי הפך לאגדה לאחר שהיה היחיד ששרד את קללת "האבדה קדברה", הקללה ההורגת, מלא אחר מאשר לורד וולדמורט בעצמו. להארי נותרה צלקת בצורת ברק במצח מאותה תקרית, צלקת שמייחדת אותו מכולם והופכת אותו ל"אחד" שיכול להביס את לורד וולדומרט ולהציל את העולם משליטתו האפלה. לאורך כל סדרת הסרטים נלחם הארי בוולדומרט ובעוזריו, "אוכלי המוות" , בסיועם של מנהל בית הספר פרופ' דמבלדור וחבריו הטובים רון והרמיוני.

  ששת הסרטים

  בין השנים 2001-2009, יצאו שישה סרטים בסדרה. כל אחד מששת הסרטים בעל עלילה והתרחשות שונה מקודמיו וחושף יותר ויותר את הדמויות המוכרות על כל רובדיהן. אותן דמויות עוברות תהליך שינוי שכולל בתוכו התבגרות, לקיחת אחריות, הקרבה ועוד.

  278
  ששת הסרטים משלבים פנטזיה ודמיון עם מתח ודרמה, ויחד יוצרים אווירה קסומה. הקרב נגד העולם האפל לא נפסק אף לא לסרט אחד וההכנה לקראת הסרט האחרון, שכולל את רגעי השיא במאבק, הולכת וגוברת.

  אז מה באמת עושה את הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2 לסרט הטוב בסדרה?

  התשובה היא פשוטה- הכל. האפקטים מרהיבים, הבימוי ראוי לשבח, המשחק מצויין והעלילה יוצאת מן הכלל. החלק השני של הסרט השביעי ממשיך את קודמו ונותן אווירה מיוחדת לרגעי השיא הגדולים ביותר בסדרה. הוא כולל בתוכו לא מעט אדרנלין, דרמה ומלחמה. הסרט האחרון מצליח להעביר את הסיפור המשמעותי ביותר בכל הסדרה, בצורה הטובה ביותר ובנאמנות לספר ולסיפור המקורי.

  הסרט בוגר יותר, אפל יותר ומותח יותר. מכלול הדברים הללו הוא מה שהופך את הסרט, שסוגר את הסידרה שליוותה אותנו למעלה עשור ורבים מאיתנו גדלו עלייה, לסיום משובח לסדרת סרטים קלאסית ונוסטלגית.