• 97% גיוס לצה"ל ב"אשל הנשיא"
  "העיקר שכל אחד יתגייס לצבא, ויעשה את הדבר הכי משמעותי שהוא יכול, למענו ולמען המדינה"
  יובל פרי
  4.11.2012

  בבית הספר "אשל הנשיא" מתגאים בנתוני גיוס מרשימים, הנעים בין 95% ל 97% אחוזי גיוס לצה"ל בקרב בוגרי בית הספר. חלק חשוב לא פחות הוא אחוז הבוגרים שהולכים לשנת שירות:  כ 12% מבוגרי "אשל הנשיא" מחליטים להקדיש שנה נוספת מזמנם לתרומה לקהילה. מהם הגורמים שמובילים לנתונים המרשימים? ומהם פעולות בית הספר בנושא?

  ההשפעה הכי משמעותית-  היא מהבית

  "הגורם המשמעותי לנתונים אלה הוא בעיקר הבית", מספר דוד נחל, רכז חברתי בבית הספר. "רוב האוכלוסייה שלנו היא טובה ואיכותית אשר מעודדת את הבוגרים שלנו להתגייס ותומכת בהם", הוא מוסיף. "אך זהו גם שילוב של מה שמוקרן בבית הספר. בית הספר מוכר כתומך בפעילות חברתית ערכית. גם כאשר לא מתייחסים לצבא בפרט, אלא מדברים על התנדבות ומעורבות בחברה בכלל, זה הופך את הבוגרים ליותר ערכיים והם יתרמו לחברה בשירות צבאי או בשירות לאומי".

  הכנה מנטלית לקראת השירות

  בית הספר מכין את הבוגרים ומעודד אותם לשירות צבאי, גם ע"י פעולות ספציפיות הקשורות לנושא: "בבית הספר מזמינים נציגים של ועדת הביטחון של התק"ם (התנועה הקיבוצית המאוחדת), שמסבירים לתלמידים על הצו הראשון, והתלמידים משתתפים גם ביום חילות", מסביר נחל. "אך ההכנה העיקרית היא בעיקר מנטלית: מסבירים לילדים שחשוב לקחת את הצו הראשון ואת שאר המיונים לצבא ברצינות, ומשם זה כבר מתפתח למקום טוב ולשירות משמעותי".

  לא רק קרבי

  נחל מתייחס גם לנתונים שמתפרסמים בכל שנה: "אותי מטריד נתון אחר, שהצבא לא מספק, וזה כמה מהמתגייסים מסיימים את השירות הצבאי. הרי הכי קל להגיד כמה מתחילים את התהליך, אבל בצבא יש עליות וירידות, וזה נורא מעניין לדעת בסופו של דבר כמה מהם מסיימים את השירות", הוא מסביר. "נתון נוסף שמתפרסם מדי שנה הוא אחוז המתגייסים לשירות קרבי. "אשל הנשיא" מצטיין גם בתחום זה, אך לדעתי אין לכך חשיבות. העיקר זה שכל תלמיד יתגייס לצבא, ויעשה את הדבר הכי משמעותי, גם עבורו וגם למען המדינה".

  עקבו אחרינו בפייסבוק: www.facebook.com/itonspeshel