• נזהרים בדרכים
  יום שידורים מיוחדים ברדיו אשל הנשיא
  ליאם קורסיה
  6.11.2012

  היום (6.11)  בבית הספר "אשל הנשיא" הוחלט ברדיו 106 להקדיש יום מיוחד לנושא הזהירות בדרכים.

  יום הזהירות בדרכים הוא יום שהוגדר על ידי גופים שונים  והוא נועד בכדי להעלות את המודעות ולחנך את בני הנוער לנהיגה נכונה ובטוחה.

  אמיר ברקאי, מנחה ראשי של הרדיו מספר כי: "היום כל התכניות עסקו בנושא הזהירות בדרכים ולשם כך בנינו שידורים מיוחד. במהלך היום יושמעו ג'ינגלים ויועברו מסרים, התכניות הקבועות שמשודרות ברדיו הותאמו והוקדשו לנושא". רותם, תלמידת כיתה י"א, שדרנית ברדיו "אשל" מספרת על תרומתה ליום זה: "התכנית שלי עוסקת בנושא זהירות בדרכים. ראיינתי את ראש עמותת "אור ירוק" שמואל אבוהב, שזו העמותה שנאבקת בתאונות הדרכים. בנוסף ראיינתי את איציק דהן מורה לנהיגה שנתן טיפים לנהיגה זהירה ובטוחה".

  ביממה יעברו מסרים חדשים מהתלמידים בנושא נהיגה תחת השפעת אלכוהול ושמירה על בטיחות.

  בסוף השבוע האחרון התרחשו מספר מקרי מוות בתאונות דרכים שונות. למרות הירידה במספר ההרוגים עדיין אנו עדים למספר רב מידי של הרוגים ונפגעים בתאונות.

  אמיר מסביר את החשיבות של יום זה: ב"רדיו "אשל הנשיא" החלטנו להקדיש יום שלם לנושא זה כיוון שכרדיו מחנך ברצוננו להעביר ולחדד את המסרים בתחומים שונים, ובטיחות בדרכים זהו נושא חשוב ומרכזי מאוד. בנוסף, המטרה היא להעלות את המודעות בקרב תלמידי אשל הנשיא בנושא זה".

  בתכניות אלו יספרו גם סיפורים אישיים של תלמידים אשר עברו תאונת דרכים ועל הרגע שהרגישו סכנה בדרכים. "אני אספר את סיפורי האישי על תאונה שעברתי בעצמי לפני כמה שנים ועל מה שחוויתי באותה תקופה", מספרת רותם.

  יום זהירות בדרכים הוא יום חשוב ביותר עבור כולנו. ההתייחסות ליום זה ברדיו יתרום מאוד להעלאת המודעות בקרב תלמידי "אשל הנשיא" ובני הנוער בכלל.

  אם התלמידים יאזינו לרדיו ילמדו מהטיפים ומהמסרים שימסרו במהלך היממה. יום שידור מסוג זה יכול לתרום להפחתת תאונות הדרכים ולנהיגה בטוחה יותר.

   

  עקבו אחרינו בפייסבוק : www.facebook/itonspeshel