• בוקר טוב להבים!
  קומו עורו ילדים, מיום ראשון יוצאים מוקדם לבית הספר
  נועם פיירניק
  13.11.2012

  כמידי בוקר נהגו תלמידי "אשל הנשיא" המתגוררים ביישוב הקהילתי להבים לעלות על ההסעות לבית הספר בשעה 7.20. אולם, עקב פקק תנועה ממושך ביציאה מהיישוב היו מאחרים התלמידים לבית הספר.

  תופעת האיחורים שהחלה בחודש האחרון שיבשה את מהלך השיעור הראשון ללימודים. "אנחנו מפספסים בדרך כלל את השלב בשיעור שנקרא "בוקר טוב אשל" המוקדש לשיחה בנושא אקטואליה. מאוד מפריע שהתלמידים נכנסים בטפטוף במהלך השיעור, אין זמן בכלל לפני השיעור לפגוש את החברים בבוקר ולכן השיעור הראשון גם מאוד תוסס", מסבירה שרון שוורץ, תלמידה בכיתה י"א6 המתגוררת בלהבים.

  לכן החל מיום ראשון האחרון ( 11/11/12) ההסעות החלו לצאת מהיישוב להבים עשר דקות מוקדם יותר, בשעה 7.10. השינוי לכאורה אינו משמעותי כלל אך תלמידים רבים אינם רואים זאת כך. "למרות שמדובר בסך הכול בעשר דקות, זה משבש לי את סדר היום- אני צריכה לקום יותר מוקדם ולכן גם ללכת לישון יותר מוקדם", מסבירה שוורץ.

  ההחלטה נתקבלה במועצת להבים לאחר פנייה של הנהלת בית הספר, מסביר רמי לוסטיג מנהל בית הספר אשל הנשיא. "ההחלטות נקבעות במועצה. כמובן שפנינו וביקשנו להקדים את ההסעות החל מהחזרה מחופשת סוכות. ביקשנו מהמועצה לבדוק מה היו האפשרויות שעומדות לרשותה, כולל אפשרות שמשטרת ישראל תפנה את התנועה לאוטובוסים בנתיב מסוים. לאחר בדיקה במועצה במשך שבוע הגיעו למסקנה שצריך להקדים את ההסעות בעשר דקות.

  האיחורים נגרמים עקב עומס תנועה כבד מאוד אשר מתחיל בצומת להבים ונמשך עד לכיכר הכניסה בתוך היישוב. "העומס נגרם משום שבשעה 7.30 נוסעים רוב תושבי להבים לעבודה בתל אביב או בבאר שבע", אומר עודד חלמיש, תלמיד י"א3 המתגורר בלהבים. שוורץ מוסיפה: "מרבית התושבים נוסעים דרך הצומת. הרמזור מאוד קצר ולכן פקק התנועה נכנס לתוך היישוב. הנסיעה מכיכר הכניסה עד לצומת להבים עורכת כעשרים דקות בעוד שהנסיעה מהצומת לבית הספר עורכת כרבע שעה".

  חנה תדהר, מורה לאנגלית בבית הספר מציינת: "העומסים בלתי נסבלים במיוחד אם אני צריכה להגיע לשיעור הראשון משום שאני מאחרת אליו. הדרך שלי להתמודד עם המצב היא לצאת מוקדם מאוד מכיוון שאני יכולה להרשות זאת לעצמי. אני יוצאת מלהבים בשעה שבע ורבע."

  לתלמידים יש פתרונות חלופיים שהם מציעים: "לדעתי היה צריך להקדים את ההסעות בחמש דקות בלבד", אומר חלמיש, "כך היינו יוצאים ב-7.15 ומספיקים לצאת לפני עומס התנועה". תלמידים רבים  סבורים שהקמת מחלף היא הפתרון הראוי ביותר.

  עקבו אחרינו בפייסבוק www.facebook/itonspeshel

   

   

  עד שיימצא פתרון חלופי, אם בכלל, ימשיכו לקום תלמידי להבים עשר דקות מוקדם יותר. הם יצטרכו להתרגל לשעות ההשכמה החדשות וזאת על מנת להגיע בזמן לבית הספר.