• מבצע מלכד
  מבצע "עמוד ענן" - טור דעה/אריאל כהן (שכבה יב')
  צוות האתר
  18.11.2012

  ברביעי האחרון, מיד עם חיסולו של ג'בערי ותחילת מבצע "עמוד ענן", אני יכול להגיד שכאן בבית שלי ובבתים של חברים ומכרים רבים של משפחתי, בירכו על המבצע, באיזשהו מקום הרגשנו כאילו קיימת עדיין תקווה שלאחר המבצע לא יהיו יותר הסלמות וגם אנחנו ילדי הדרום נוכל להסתובב ברחובות בלי לפחד שבאמצע תתפוס אותנו אזעקה או ללכת לישון בידיעה שלא תצטרך לקום באמצע הלילה בפחד, לרוץ לממ"ד, לשמוע את הכלבה בוכה ורועדת, את האחות הקטנה פוחדת ולחכות לאותו "בום" בתקווה שלא ייפול על אחד מהבתים בשכונה.

  מצד אחד, אני מברך על המבצע בעזה וחושב שצריך לטפל בנושא, לחסל מטרות, יירוטים ואנשים בחמאס ובגדודים הנוספים שממררים מידי יום במשך למעלה מ-10 שנים אזרחים ישראליים רבים חפים משפע.
  מצד שני, מבצעים בעזה כבר היו, ועובדה שהנה אנחנו נמצאים באותו מקום גם לאחר המבצע האחרון שהיה "עופרת יצוקה" לפני ארבע שנים.

  אני באמת מקווה שהפעם, לאחר אינספור חיסולים ממוקדים ומטרות בעזה שצה"ל תקף - יהיה שקט, שקט אמיתי שמאפשר חיים כאן בדרום. אני מקווה שתושבי הדרום ואני נוכל לקום בבוקר ולקיים שיגרת חיים נורמטיבית בלי חשש מאזעקות, אני מקווה שהרעש של היום הוא השקט של מחר!
  אני חושב שבמבצע הזה יש משהו מיוחד, משהו מאוד מלכד את העם הישראלי, מדהים לראות איך אנשים מהמרכז ומצפון הארץ פותחים את ליבם ומאפשרים לתושבי הדרום אירוח וטיולים.

  אני יכול להגיד שאליי ואל משפחתי פנו חברים רבים ואין ספק שזה נותן הרגשה טובה, כאילו אתה לא לבד במערכה, שגם שם במרכז ובצפון הארץ אנשים חושבים עלייך, מבינים ורוצים לעזור. מדהים לראות איך בזמן אש, בזמן מלחמה אנשים מתלכדים, פתאום כל צרות וויכוחים של היומיום נפסקים וכולם נרתמים ומרגישים מאוחדים.
   

  חשוב לי להגיד שיחד עם כל הרצון הטוב של תושבי ישראל שלא נמצאים באיזור הלחימה, שנמצאים בעורף ורוצים לעזור - שיידעו שאנו כאן בדרום לא מסכנים, אנחנו חזקים מתמיד, מברכים על המבצע ומקווים שכל אותם ימי ממ"דים, ימים שאנו לא יוצאים מהבית, לא רואים חברים ומשפחה - יישתלמו לנו בסוף ובמקומם יגיעו ימים של שקט שייאפשרו לנו לחיות את חיינו בשלווה ובביטחון.

  אני רוצה לברך בשמי ובשם משפחתי ואני מאמין שגם בשמם של כל אזרחי ישראל את חיילי צה"ל שמגנים עלינו יום וליל, שמסכנים את חייהם, שיישמרו על עצמם, שילכו בשלום ויחזרו בשלום ושיידעו שהם עושים עבודה מבורכת ואמיצה שמגנה על ארץ שלמה, על עם שלם.