• זהו יום הבוחר
  מתקרב: ביום שני נדע מי ראש הממשלה...
  צוות האתר
  22.12.2012

   

  ב-22 בינואר אזרחי מדינת ישראל ייצאו להצביע בערים השונות לכנסת ה-19, וייקבעו מי יהיה ראש הממשלה שלנו בשנים הקרובות.

  רגע לפני הדבר האמיתי, ביום שני הקרוב, יתקיים באשל הנשיא מדגם בחירות, בו כל תלמידי בית הספר משכבות ז-יב ישלשלו למעטפה בצורה חשאית את הבחירה שלהם.

  ביום המיוחד ייערך הייד פארק גדול בהשתתפותם של כלל התלמידים והמורים, כאשר מי שמוביל את האירוע אלה תלמידי שכבה יא, שפעילים במנהיגות החברתית של בית הספר.                                                                      ההכנות לאירוע כבר נמשכות כמה שבועות, אך ככל שהאירוע מתקרב כך גם ההתרגשות.

  עומר לוסטיג, תלמידת שכבה י ופעילה במנהיגות החברתית של בית הספר מספרת: "ההכנות למדגם החלו כבר מזמן, והשבוע נכנסנו להילוך גבוה. במתחם בו ייערך ההייד פארק ליד הספרייה, תלינו שלטים גדולים של המפלגות, הדבקנו פוסטרים, תלינו דגלי ישראל ואפילו לבשנו חולצות מתאימות כדי לחמם ולקדם את הבחירות. מתחילים כבר להרגיש את המדגם בפתח וזה נורא כיף. כשעבדתי עם חבריי ילדים ניגשו אלינו ושאלו שאלות בעניין, אני מחכה מאוד למדגם וחושבת שיש למה לחכות".

  בנוסף לזה, תוכנן פרויקט מיוחד של מגמת תקשורת של שכבה י . לירון ליבנה אשר לומדת במגמה: "במסגרת לימודי התקשורת קיבלנו מטלה להכין פלקטים/פוסטרים למדגם, בהם היינו צריכים לגרום לאנשים לדעת שיש מדגם, ולבוא לבחור ולהשפיע. בעבודה כל תלמיד לקח את זה למקום שלו  ואני חושבת שהעבודות היו יצירתיות ומגוונות. אני חושבת שיהיה מעניין".

  דוד נחל, רכז חינוך חברתי בבית הספר שגם אחראי על המדגם, הוסיף: "ההכנות הן החלק המרכזי של המדגם, מכיוון שבית ספרנו לא הזמין חברה חיצונית שתטפל בהצבעות. תלמידי המנהיגות, בראשם תלמידי שכבה יא עבדו קשה - בנו 50 קלפיות, 50 פרגודים והכינו 6000 פתקי הצבעה של המפלגות השונות. הם עשו עבודה נפלאה. בשני הקרוב, בשיעור שלישי נתכנס להייד פארק בו כל המפלגות יעשו רעש גדול, בשיעור הרביעי יצביעו בכיתות, ובסיום השעה החמישית נכריז על התוצאות. בנוסף לזה יחולקו חולצות, סטיקרים, כובעים ועוד. אני מבטיח שיהיה מעניין".               מדגם בחירות אשל הנשיא 2012 יש למה לחכות, אנחנו נהיה שם, ואתם?              

   

  כתבו: רז יפרח ואיתי אשר, "מקושרים" – מגמת תקשורת י'