• מקושרים-מדור מספר 5
  העורבים של יונתן, היופי של הדס והאפליקציות שכדאי להכיר...
  צוות אתר
  14.1.2013

  מורה השבוע/יונתן יוגב (מחנך+תנ"ך)

   

  בגלגול הבא הייתי: עורב, אני מת על עורבים

  הפדיחה הכי גדולה בשיעור: יש רשימה ארוכה אבל אבחר במשהו: הגעתי עצבני לאחד השיעורים בסוף שנה, ומספר תלמידים בכיתה היו רעשניים במיוחד, חייכניים וצחקקניים. נזפתי וצעקתי עליהם כדי שיהיו בשקט. לאחר מכן, אחד התלמידים הרים את היד והתנצל, ואמר שהם דיברו ביניהם כדי להחליט מי יביא לי מתנה שהם קנו לי. הם נתנו לי אותה, והתביישתי נורא

  השליף הכי מקורי: על הקרסול

  צבע הגרביים: שחור

  הדוגמנית הכי הכי: כל הנשים נולדו יפות מבפנים ומבחוץ באותה המידה

  הכיתה האהובה עלייך: משתנה משנה לשנה ומשיעור לשיעור

  מודל לחיקוי: המודלים שלי לא מופיעים בשום עיתון או סרט. אנשים אמיצים ונבונים שמעולם לא היו צריכים שידעו על כך

  הכי הזוי בשיעור: אמא שנכנסה בפראות והחלה לצעוק על מה שאמרתי לבן שלה, ורק אחרי שסיימה היא הבינה שהתבלבלה ביני לבין מורה אחר

  הכי פרוע בחייך: שהפכתי להיות מורה. אין ספורט אתגרי יותר מזה.

   

  כתבו : נועה כדורי,עדי טורקבקה

   

   

   

  730 הגר דולב

  תלמידת השבוע/הגר דולב

   

  כיתה: יא'3

  מגמה: תיאטרון וגם משדרת ברדיו

  כישרון מיוחד: אני מולטיטאלנט ועושה הרבה דברים ביחד, אף פעם לא לבד

  תכונה שלא יודעים עלייך: אני אוהבת לשיר, לנגן ולרכב על סוסים

  שיר אהוב: while my guitar gently weeps

   

  כתבו:ליהי מוסקו, ירדן טוביהו

   

   

   

   

   

  735

   

  בוגר השבוע/רויטל סרבריאני

   

  נולדה: 17/7/1981

  גיל: 31

  מחזור: 1999

  מגמה: תיאטרון

  Rihanna –love the way you lie     שיר אהוב:

  זכרון מהתיכון: הבגרות בתיאטרון

  דבר שלא יודעים עלי: היה לי פעם שיער סגול במשך חודש

  דעה אישית: you are beautiful no matter what they say

   

  כתבו:עדי כהן, קוראיל מרגי

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  737

  היופי הנשי

  דעה אישית/הדס אסף

   

  אידאל היופי הנשי בימינו הוא של אישה רזה...רזה מדי. אחת הסיבות למצב זה היא הצגה של דוגמניות דקיקות בכל ערוצי התקשורת. לאחרונה יש ניסיון לשנות אידיאל זה על ידי ״חוק הדוגמניות״.

  החוק החדש שיצא ב-1.1 קובע כי חל איסור מוחלט להעסיק דוגמניות בתת משקל וללא אישור רופא. בנוסף, החוק מחייב את הפרסומאים להתריע על השימוש בתוכנית ריטוש כלומר בכל מודעה שמציגה דוגמנית שפניה או גופה שונו בפוטושופ תהיה כוכבית שתצהיר כי נעשה שינוי בעריכה הגרפית. המטרה של החוק זה להגיע לעידן חדש שבו רזון קיצוני אינו נתפס כ"סקסי".

   

  במהלך השנים האחרונות יצא לי לקרוא הרבה כתבות על הפרעות אכילה. אנשים רבים מרעיבים את עצמם, אוכלים ומקיאים, חותכים את עצמם ומזיקים לעצמם בגלל דימוי עצמי נמוך.

  התנהגויות אלה מביאות לדיכאון ואפילו למוות. בעוד שבעבר זה היה רק משהו שקראתי עליו, כיום אני רואה את זה סביבי בבית הספר. אני נתקלת בזה כל כך הרבה שכבר ״התרגלתי״ לשמוע על הדיאטות החדשות, על ההרעבות ושוב ושוב על ״המשקל״ בגלל הרצון להיראות כמו דוגמנית.

  אפשר לראות נערות שהולכות "ונעלמות" והן אפילו לא שמות לב לזה כי זה ניראה להן הגיוני להיות בתת משקל, הרי כך "כולן" רוצות להיות. הגענו למצב שבנות בריאות נראות לנו שמנות -  אז מי רוצה להיות בריאה ושמנה?!

  אני לא יודעת אם הפרסומות הן אלה שגורמות לנו לזה, אך ברור שהציבור מסתכל על האנשים המפורסמים בקנאה, ויש לו נטייה לחשוב שהם אינם אנשים ״רגילים״. התפיסה היא שמפורסמים הם תמיד הכי יפים והכי מושלמים ולכן אין להם בעיות כמו לשאר האנשים, במיוחד לא בעיה של משקל! תפיסה זו מוטעית כמובן אבל עדיין כשאני לובשת חולצה וזה לא נראה כמו על הדוגמנית הדקיקה שמפרסמת אותה, גם אני רוצה להרזות.

  לכן אני חושבת שהחוק הזה חשוב ביותר! מטרת החוק היא שנרצה להזדהות עם דוגמניות אמיתיות ובריאות ולא נפגע בעצמנו בניסיון להידמות להן. אידאל יופי שהוא בר השגה עשוי לשפר את דימוי הגוף של בנות רבות ולהוריד את מספר האנשים עם בעיות אכילה. החוק גם אמור לעזור לדוגמניות עצמן. גם אם יפגע בכמה דוגמניות שהן רזות במיוחד באופן טבעי, מרבית הדוגמניות אינן אוכלות באופן בריא על מנת להיות רזות במיוחד. חשוב שהדוגמניות ידאגו לא רק ליופי או לייחוד אלא גם למשקל תקין ולבריאותן. אם השאיפה ליופי תוביל לאורח חיים בריא, אז החוק ישיג את מטרתו.

   

   

   

   

   

   

  738

   

  אפליקציות השבוע

   

  האפליקציות סחפו את כולנו ונתנו לנו מענה כמעט לכל דבר אפשרי שאנו צריכים. בואו ותראו את האפליקציות שהכנו לכם והשבוע - אפליקציות מצוינות לדיאטה וחיים בריאים וספורטיביים יותר.

   

  FitBit-

  האפליקציה תעזור לכם לעקוב אחרי מה וכמה שאתם אוכלים, אחרי המשקל שלכם, אחרי כמה מים שתיתם ואפילו כמה ישנתם. באופן כללי היא תיתן לכם תמונה די מדויקת של איך הבחירות היומיומיות שלכם משפיעות לכם על הבריאות. לאפליקציה יש יכולת ללמוד את הרגלי האכילה שלכם, את הפעילות הגופנית, ואת השינה ולהתאים תוכנית תזונה לפעילות גופנית לגופכם.

  עלות: חינם

  זמין ב: אייפון ואנדרואיד

   

   

  Myfood-nutrition facts

  אפליקציה המכילה ערכים תזונתיים של המון מאכלים מגוונים כדוגמת מוצרי חלב, פירות, ירקות, דגנים ובשר. המידע שנותן האפליקציה הוא על קלוריות, שומן, חלבון, סיבים, סוכרים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים.

  עלות:חינם

   

   

  Run Keeper

  אפליקציה זו מיועדת לאצנים שבינינו (מתאים גם לפעילות של הליכה). הרעיון הגדול פה הוא שבזמן שאתם רצים לכם, האפליקציה משתמשת בטכנולוגיית ה-GPS של הסמארטפון בכדי לחשב מה המרחק שאתם רצים. בנוסף, היא גם מחשבת את משך זמן הריצה ולפי זה מחשבת לכם כמה קלוריות שרפתם ומה קצב הריצה שלכם. לפני הריצה אפשר להכניס את הכתובת בה אתם רוצים לסיים את המסלול כך שאפשר לעקוב כל הזמן איפה אתם נמצאים (מסלול הריצה שלכם מופיע על המסך). לאחר הריצה הנתונים מועברים לאתר של האפליקציה (www.runkeeper.com) ושם אפשר לעקוב אחר היסטוריית הפעילות שלכם. אפשר לשתף את התוצאות ואת ההתקדמות עם חברים דרך הפייסבוק והטוויטר. את מסלול הריצה שעשיתם ניתן לראות גם באתר. ע"י חיבור אוזנייה לסמארטפון ניתן לקבל עדכון האם אתם בקצב שבו אתם רוצים להיות ואפילו אפשר לתכנן אימון אינטרבלים דרך האפליקציה ולקבל תדרוך בזמן הפעילות.

  עלות: חינם.

   

   

  כתבו: ירדן גולן, עמית נגר

   

   

   

   

   

   

  תגיות: