• טררם אחד גדול
  תלמידי ז-ט נהנו מהופעת הלהקה הוותיקה
  צוות האתר
  17.1.2013

  ביום שלישי השבוע (15 בינואר) להקת "טררם" הופיעה בבית הספר "אשל הנשיא" באולם התרבות כחלק ממסגרת סל תרבות הכוללת מספר הצגות ומופעים שונים לתלמידים במשך השנה.

   

  המופע של "טררם" הוא תערובת של מקצבים, ריקודים ותיאטרון. חברי ההרכב מתופפים, רוקדים ומופעים בהרמוניה ובתיאום עם מוסיקה מקורית ודומיננטית, במופע שזורים קטעים קוליים והומוריסטיים המהווים מהקצב של המופע כולו. אחד מחברי הלהקה, יאיר צברי סיפר על המופע שהועלה בפני כיתות ז' וח' והסביר שאפשר להתייחס אליו כאל כיתת אומן או סוג של סדנה. זאת הופעה בגובה העיניים, בה משולבים קטעים מההופעות שונות ומוסיפים קטעי קישור, הוא הרחיב וסיפר כי "יש כל מיני סוגים של הופעות שאנחנו מעלים, יש הצגת ילדים, שהיא מספר שלוש בסדרת ההצגות, ויש מופעים ארוכים יותר, עם הרבה שחקנים, עם מעט שחקנים, הופעות גרנדיוזיות והופעות יותר אינטימיות זה תלוי. היום העלנו הופעה לכל המשפחה".

  הלהקה שהוקמה בשנת 1997 על ידי היוצר דורון רפאלי מונה כיום כ17 חברי להקה הבאים מתחומים שונים כמו ריקוד, משחק, שירה, נגינה ואומניות לחימה שונות. אתמול, הועלה מופע מצומצם ואינטימי בפני תלמידי בית הספר על ידי ארבעה מחברי הלקה: יאיר צברי, אמיר וייס, קים גורדון ויעל רוזנבלט. גורדון סיפרה איך הגיעה ללהקה לפני ארבע שנים "אני מתחום המחול, רקדנית וכראוגרפיה ומתחום המשחק, בנוסף ניגנתי שבע שנים על פסנתר. גדלתי בבית מאוד מוזיקלי - אמא שלי הייתה זמרת אופרה אבל מעולם לא התנסתי בתיפוף לפני ימי בלהקה, וטררם כמו שראיתם משלב את כל התחומים שעסקתי בהם". גורדון מרחיבה ומוסיפה גם על חברי הלהקה "טררם הייתה זקוקה לשחקן\שחקנית שינחה וידבר , וצריך אדם שאוהב לדבר, לכן התאמתי לתפקיד, וגם יש הרבה דברים תנועתיים שזה תחום שעסקתי בו שנים. שאר חברי הלהקה באו מרקע של תיפוף, יעל רוזנבלט באה מתחום הקפוארה ואמיר וויס שר ומנגן בגיטרה".

  חטיבת הביניים צפתה אתמול בהופעה שהועלתה פעמיים בפני שתי השכבות. התלמידים חזרו נלהבים ומלאי אנרגיה לכיתות הלימוד. תלמידת ח'4 שחר לוי סיפרה על ההופעה "היה ממש כיף, טררם הזמינו תלמידים לעלות לבמה והיה שיתוף פעולה, היה מצחיק. המוזיקה וריקודים וחוש ההומור הוסיפו להופעה" היא מוסיפה "הייתי הולכת עם המשפחה למופע הגדול והמורחב, זה יהיה שונה. המופע הזה היה מאולתר אני מאמינה שהמופע המורחב יהיה מוצלח יותר".

  כתבו: נועם פיירניק וירדן ויצמן