• לקראת שירות משמעותי
  תלמידי שכבה י"א עברו אתמול (03.02) סדנא מפי קצינים בדימוס במטרה לעודד אותם לשרת שירות צבאי משמעותי. כתבי "ספאשל" מביאים את הפרטים ואת התמונות מהיום המיוחד
  יובל פרי
  4.2.2013

  שנה וחצי לפני שהם עולים על מדים, ורגע לפני מבחני הצו הראשון, תלמידי שכבה י"א עברו היום סדנא, שבמסגרתה שמעו על סיפורם האישי ועל שירותם הצבאי של הקצינים, ונחשפו למידע רב בנוגע לאפשרויותיהם בצבא. מטרת הסדנה היא להאיר עבורם תפקידים שונים בהם ירצו לשרת, ולדרבן אותם לשרת שירות צבאי משמעותי.

  עדנה, סגן אלוף במילואים שעסקה בפיקוד והדרכה , מספרת על חשיבות הסדנה אותה היא מעבירה : " אנחנו מגיעים לכיתות ומעוררים אצל התלמידים דברים שהם די רדומים. בכיתה י"א נראה שהגיוס רחוק, ואנחנו באים עם פעמון גדול להעיר אותם שאמנם הגיוס עוד שנה- אך ההתכוננות אליו מתחילה כבר בשלב הזה. אנחנו מבהירים לתלמידים כי כיום צה"ל נותן לתלמידים אפשרות לבחור היכן לשרת, וכאן מוטלת עליהם האחריות לחקור ולברר מראש. הסדנה היא סדנה ערכית, אנחנו מלבנים סוגיות ועורכים דיונים בנושא. בפה מלא אני יכולה להגיד כי הסדנה היא סדנה מצוינת, והתלמידים יוצאים בתחושה טובה. אין לנו מדינה אחרת, צריך צבא טוב, ולשם כך צריך להביא את התלמידים למודעות".

  "הסדנה נתנה לי מוטיבציה לבדוק ולהתעניין יותר"

  תלמידי השכבה העידו גם הם על חשיבות הסדנה ועל התרומה שלה. צליל נתיב מסכמת : "הייתה פעילות מגניבה, בהתחלה חשבתי לבוא בסוג של אנטי, כי זה היה נראה לי מוגזם. אבל זו פעילות אחרת ממה שעברנו עד עכשיו וזה ממש נחמד. אני חושבת שזו הפעם הראשונה שהצליחו לשכנע אותי כן ללכת ולבדוק יותר, ולהחליט מה אני רוצה. עדיין לא היה לי צו ראשון, אבל עד אז, אני אדאג לברר יותר". עידו ורדי מוסיף "הפעילות מאוד "מרעילה", מדברים איתך לעומק. זה שינה את הרצון ללכת ולבדוק מה מעניין אותי, להשקיע יותר, וכן זה הגדיל את הרצון להתגייס." וגלעד אדר מסכם "הפעילות הייתה טובה, נתנה הרבה מוטיבציה, זה חשוב לתלמידים לפני צבא. הצבא זה באמת עניין של נתינה וצריך לתת מעצמך כמה שיותר".

  עקבו אחרינו בפייסבוק : www.facebook.com/itonspeshel