• האחר הוא אני בחינוך החברתי
  לקראת שנת הלימודים החדשה מספר דוד נחל, רכז חברתי של בית הספר "אשל הנשיא", על הפעילויות החברתיות המיועדות לתלמידים משכבה ז' ועד יב'.
  ליאם קורסיה
  1.9.2013

  בשנת הלימודים תשע"ד  משרד החינוך הגדיר את "האחר הוא אני"- (לתת מקום לאחר) כנושא דגל.

  דוד נחל, רכז חברתי של בית הספר, הסביר: "לאחרונה הקהילה ההומו לסבית קבלה לא מעט בולטות תקשורתית עקב פיענוח הרצח בבר נוער בתל אביב. גם באשל הנשיא הוחלו לשים דגש בקהילה זו".  לכיתות י"א וי"ב תגיע עמותת חושן שמעבירה סיפור אישי במשך חצי שעה על יציאה מהארון.

  בשכבה י', יתקיימו סדרת מפגשים עם נציגי איג"י (ארגון הנוער הגאה).  במהלך שעה וחצי, פעם בחודש, יבואו מדריכים מהקהילה הגאה וידברו על קבלת השונה בכלל ויציאה מהארון בפרט. "יש שישה מוסדות חינוכיים ברחבי הארץ, ואשל הנשיא ביניהם, ששותפים ליוזמה זו ונותנים לקהילה הגאה לפעול בתוך בית הספר וזו אמירה" .

  יוצאים לגדנ"ע

  השנה באופן מיוחד וחדש ב"אשל הנשיא" שכבה י"א תצא לגדנ"ע (), למרות שבית הספר אינו זכאי לפעילות זאת עקב אחוזי הגיוס הגבוהים לצה"ל. בעקבות עצומות ולחץ שהופעל על ידי תלמידים בעבר השנה הוחלט להוציא את שכבה י"א.

  במקביל יועברו פעילויות שונות בנושא השירות בצה"ל כמו יום חיילות בבקו"ם בתל השומר לשכבה י"ב ופגישה עם קצינים לשכבה י"א.

  גבולות המחאה?

  "בעקבות מיצג זריקת הנעליים על יאיר לפיד אנו רוצים להעלות את השאלה מה לגיטימי בהפגנות ומה לא, והיכן הגבולות, איפה אנחנו נמצאים בתפיסה שלנו שמונה עשרה שנה אחרי רצח רבין ז"ל." לכן, ביום השנה לרצחו יתקיים 'הייד פארק' בנושא "גבולות המחאה".

   

  הפעילויות בנושא מניעת הסמים ימשיכו גם השנה:  לשכבה י' יגיע ארגון "אלטרנטיב" עם האוטובוס המיוחד בו תועבר פעילות. הבנות מפרויקט מלכישוע  יגיעו לבית הספר ויפגשו עם שלוש עשרה הצעירות מאשל הנשיא שהשתתפו בפרויקט שהתקיים בחודש אוגוסט.

  לשכבות ז' ח', לראשונה בבית הספר, תפתח מנהיגות תלמידים בכדי לשלב ולהכין אותם להצטרפותם למנהיגות החברתית בהמשך.

  לשכבה י"א יהיה פרויקט ירושלים וכמובן טיולים שנתיים וסיורים לכל השכבות.

  אין ספק שמצפה לנו שנה עמוסה ועשירה באירועים חברתיים המיועדים לכלל ציבור בית הספר.