• ברוכות הבאות
  ביום רביעי (09.10.13) יגיעו לבית הספר "אשל הנשיא" נערות מקהילת הנוער "מלכישוע" כחלק מפרויקט המתקיים בינן ובין נערות שכבה י"ב.
  ניצן ויצמן
  6.10.2013

  במשך ארבע עשרה שנים מתקיים פרויקט מיוחד במינו בבית הספר "אשל הנשיא": פרויקט מלכישוע. מלכישוע היא קהילה הממוקמת ברכס הגלבוע, בה גומלים בני נוער מרחבי הארץ המכורים לאלכוהול וסמים.

  מלכישוע הוא פרויקט בו משתתפות עד כשש עשרה נערות מ"אשל הנשיא" ובמהלכו הן מבקרות את נערות מלכישוע בקהילה בהן גרות ובהמשכו מגיעות נערות מלכישוע לבית הספר ונפגשות איתן.

  ביום רביעי הקרוב, יחל החלק השני של הפרויקט בו יגיעו בנות קהילת מלכישוע לארבעה ימים למפגש נוסף עם תלמידות בית הספר המשתתפות בפרויקט במטרה לחזק את ההיכרות בינן ואת אורך החיים השונה הקיים בניהן.

  דוד נחל, רכז חברתי ב"אשל הנשיא" ואחראי על הפרויקט מסביר על מטרת בואן של נערות קהילת מלכישוע: "הן באות ליראות את אשל כמוסד, אך את השהות פה לוקחות כחוויה מתקנת. אצל הרבה מהן בית ספר מהווה חוויה טראומטית. הן חוו דברים מאוד לא טובים בו, ועל כן חלקן עזבו בית ספר בגיל צעיר, וחלקן היו מסומנות כילדות בעיתיות. בשבילן הביקור פה יהיה בהיבט החיובי, לפרויקט מאוד מיוחד וחשוב באשל הנשיא". נחל ממשיך ומסביר: "נורא כיף להן לבוא הנה. בואן לפה יוצר איזושהי התחככות עם אוכלוסייה נורמטיבית רגילה. מתאפשר להן להסתובב בבית הספר ולשוחח עם התלמידים הלומדים בו, הכוונה לאלו שלא  השתתפו בפרויקט".

  תלמידת אשל הנשיא, נטע לבנה מכיתה י"ב 3 שהשתתפה בפרויקט משתפת את הצפיות שלה לגבי המפגש: "אני מצפה בעיקר שנוכל ליהנות איתן. אני מקווה שיהיה גם מפגש שלישי, אך אם הוא לא יתרחש הפגש הקרוב יהיה האחרון בינינו". היא מוסיפה: "אני חושבת שהעובדה שעברנו את המפגש הראשון וכל אחד חזר לביתו לאחר הימים האלו ועיקל הכל יאפשר למפגש הקרב להיות שונה ומהנה".

  לאחר סיום המפגש,  בנות "אשל הנשיא" יעברו בין כיתות השכבות הצעירות בבית הספר ויעבירו הרצאה העוסקת בשתייה, סמים ועל החוויה הכוללת מן הפרויקט.