• פרויקט ירושלים 2013 שכבה יא'
  בתאריך ה-29.10 תצא שכבה יא' לפרויקט הייחודי של בית הספר אשל הנשיא,פרויקט ירושלים. פרויקט זה הוא הטיול השנתי של שכבה יא', אורכו שני לילות בירושלים והוא מאפשר לתלמידים לגלות ולהכיר את עיר הבירה בתחומים שונים על פי בחירתם.
  נועם פיירניק והילה פרץ
  6.10.2013

  לתלמידים מוצגות קבוצות שונות על פי תחומים ועליהם לבחור את הנושא שמעניין אותם ביותר,בין התחומים ישנם: מחול, בעלי חיים, אומנות,מוזיקה ועוד...

  לפני היציאה לפרויקט נפגשות הקבוצות מספר פעמים כדי להרכיב ולתכנן את מהלך הטיול. בית הספר שם דגש רחב על כך  שהתכנון וההרכבה של מסלול הטיול יהיה בשיתוף בין התלמידים והמורים המלווים וזאת כדי ליצור חוויה שונה ומיוחדת לפרויקט זה. עמר לוסטיג תלמידת כיתה יא '5 ומשתתפת בקבוצת אומנות מספרת : "פזית ומיכל, מלוות הקבוצה, שמו דגש שהתלמידים יהיו אלו שמתקשרים לאתרים וקובעים את הפעילויות". כל אחד קיבל תחום אחריות לסגור סדנא, להתקשר, לתאם מחירים, בין היתר".

  לעומת זאת, אורלי הלוי,מורה לספרות בבית הספר ומלווה של קבוצת בע"ח מודה: "אני הצגתי לתלמידים את האפשרויות במצגת ומתוכן הם בחרו את האתרים המעניינים ביותר, לא נתתי חופש ביטוי רחב".

   

  בכל קבוצה מנסים התלמידים והמורים המלווים לקשר את הנושא לעיר ירושלים ע"י בחירת סדנאות ואתרים שונים .אביב כהן היוצאת לפרויקט בקבוצת מחול מספרת: "החלטנו להשתתף בסדנאות ריקוד עם כוריאוגראפים שונים אשר פועלים בירושלים".

  בנוסף התלמיד יונתן שפירא מקבוצת מוזיקה בירושלים מדווח:"אנחנו הולכים לצוללת הצהובה (מרכז למוסיקה שבו מתקיימים מופעי ג'אז בין היתר),לכנסייה המורמונית ובנוסף לאקדמיה למוזיקה הממוקמת בגבעת רם".

   

  הפרויקט מהווה שיא שנתי עבור תלמידי שכבה י"א שכן הוא מסורת ארוכת שנים אשר החלה בתקופתו של מנהל בית הספר דני צוק ז"ל.

  בשכבה קימת התרגשות רבה לקראת המסע. "קיימת תחושה מאוד טובה בקבוצה שלי לקראת היציאה למסע. בנוסף כל השכבה מתרגשת משום שזהו איננו טיול רגיל אלא פרוייקט מיוחד, סיפר שפירא.

  לסיום, נאחל לתלמידי טיול מסע מהנה, משמעותי ופורה.