• צאו לדרך!
  השנה יתקיים מרוץ אשל הנשיא החמישי לזכר מנהל בית הספר לשעבר, דני צוק ז"ל ב14/11.
  נועם פיירניק
  4.11.2013

  זו השנה החמישית ברציפות בה מתקיים בבית הספר "אשל הנשיא" מרוץ לזכרו של דני צוק ז"ל, שניהל את בית הספר במהלך עשרים שנה.

  ביום המרוץ מתוכנן "הפנינג" מיוחד במדשאות בית הספר אשר כולל הופעות תלמידים, טקס חלוקת פרסים, שידורים מיוחדים של רדיו 106 וכמובן- מקצי ריצה שונים לפי חלוקה לשכבות ומגדרים.

  הילה נבט, תלמידת י"ב 7 באשל הנשיא אומרת: "לרוב האווירה הייתה מאוד טובה. לכל שכבה יש חולצה בצבע שלה והאווירה היא 'כיפית' ומגבשת".  עומר ספיר, תלמיד י"ב 3, מסכים עם נבט: " לדעתי האווירה היא מאוד מיוחדת ונעימה. יש הפנינג בית ספרי ומורגשת באוויר התרגשות מסוימת לקראת הריצה".

   

  "אנחנו מכינים את התלמידים לקראת המרוץ כחודשיים מראש", מסביר שלומי גליצקי, מורה לחינוך גופני ב"אשל" וכן מנהל המרוץ.  הוא מוסיף שההכנה מתבצעת בשיעורי חינוך גופני, "אנו בונים בהדרגה את הכושר הגופני של התלמידים אך גם ממליצים להם להתאמן בבית פעם נוספת בשבוע." לאירוע פן לוגיסטי מורכב אשר דורש לא מעט עבודה של צוות המורים לחינוך הגופני בבית הספר. בנוסף הוכשרו במיוחד סטודנטים ממכללת קיי לסייע בשיפוט במקצי הריצה.

   

  המרוץ, אשר חובת ההשתתפות בו מוטלת על כל תלמידי בית הספר, משמש גם כמבחן והציון בו משתכלל לציון המחצית הסופי בשיעורי חנ"ג.

  עומר ספיר חושב שדווקא העובדה שהמרוץ כולל ציון פוגע בהנצחה של דני צוק ז"ל. "אפשר להפוך את הריצה למהנה יותר, ללא מבחן.  כך האווירה תשתפר וגם דרך ההנצחה", אמר ספיר ואף הוסיף כי הוא שמח מאוד להשתתף במרוץ  ללא כל קשר להיותו מבחן משום שהוא חובב ספורט.

   

  כאשר החל המרוץ להתקיים לראשונה, לפני ארבע שנים, הוא כלל גם חלק עממי- תהלוכה המונית של תלמידי בית הספר בנוסף לחלק התחרותי, אולם הוחלט לבטלו משום שהוא פגע באווירת המרוץ. תלמידים רבים טוענים כי יש להחזיר את המרוץ העממי מהסיבה שהמעמד של מרוץ בית ספרי מלחיץ חלק מהם וגורם להם אי נעימות מסוימת. נבט טוענת ש"מאוד חשוב לקיים את המרוץ משום שהוא משמש מחווה לאדם מיוחד מאוד, אבל אני מאמינה שצריכה להיות בחירה האם לרוץ בו או לא. לדעתי צריך להחזיר את המרוץ העממי בכדי לא לאלץ את כל התלמידים להשתתף בה.  

   

  צפו בתמונות: