• יום המעשים הטובים
  24.3.15 באשל הנשיא
  צוות האתר
  24.3.2015

  שיר ארנון - ח'

  1150

  יהל מכלוף, תמרי קלינהאוז - ח'

  1151

  אופיר ביטון, נגה חרמש - ח'

  1152

  עדי מזרחי, תמר נוימן - ח'

  1153

   

  שחר מיכלובסקי\ מעשים טובים 365 ימים בשנה.

  עוד מעט יתקיים יום המעשים הטובים, יום שבו קוראים לכולם לעשות דברים טובים אחד לשני, גם אם אתה לא מכיר אותו. היוזמה עצמה והרעיון עצמו הם יפים וטובים, אבל לדעתי לא צריך לעשות לזה יום מיוחד, זה צריך להיות כל השנה ולא רק ביום אחד. מי שעושה מעשים טובים רק ביום המעשים הטובים, שלא יעשה אותם בכלל, כי הוא לא מתכוון לעשות אותם ולא ימשיך לעשות אותם כל השנה.

  לדעתי יש שני סוגים של מעשים טובים. הראשון הוא חצי מעשה טוב וזה מעשה טוב שאתה מצפה לתמורה ממי שעשית את זה בשבילו. השני הוא המעשה הטוב המלא, וזה משהו שאתה עושה מכל הלב וזה אחד שאתה לא מצפה לקבל משהו בחזרה כשאתה עושה אותו. אני לא אומר שלעשות משהו טוב כשאתה מחכה שיחזירו לך משהו טוב זה לא בסדר, אבל הכוונה צריכה להיות נקייה, מהלב.

  מעשה טוב בשבילי הוא גם מעשה שעושים למישהו שלא מכירים ולא רק לחברים או למשפחה, צריך לעשות אותם לכל אחד, בין אם זה דברים קטנים כמו לקום כשמישהו מבוגר באוטובוס רוצה לשבת ואין לו מקום, או לעזור לילד קטן במשהו, לבין דברים הרבה יותר גדולים כמו להציל מישהו שנמצא בסכנת חיים.

  מעשה טוב גם לא חייב להיות עזרה פיזית למישהו, הוא יכול להיות גם המלצה למישהו שתקוע או לשבת ולדבר עם בן אדם

  צריך לעשות מעשים טובים כל הזמן ולא רק ביום המעשים הטובים, ולעשות אותם לכל אחד לא משנה אם הוא קרוב משפחה, חבר או מישהו שאתה בכלל לא מכיר והוא צריך עזרה.


  יום המעשים הטובים, כשמו כן הוא..\ נעמה זך

  יום המעשים הטובים , לעומת שאר הימים בשנה מאופיין בחינוך חברתי, בנתינה , בעזרה הדדית, בהתנדבות ובעיקר ברצון לעשות טוב . יום המעשים הטובים חל בארץ ישראל בכל שנה ולדעתי זו יוזמה מבורכת
  יום אחד בשנה יוצא לחברה שלנו- שכל כך עסוקה בעצמה לחשוב על אנשים אחרים, ועל מעשים טובים עבור מישהו אחר . יום אחד בשנה בו אפשר לפנות זמן מסדר היום העמוס לטובת מעשה טוב , שבסופו של דבר יגרום להרגיש טוב . נתינה או התנדבות לא באה כמובן מאליו בחברה שלנו כיום ולכן היוזמה הזו מבורכת כל כך . אומנם אין להתנדבות ולמעשים טובים תמורה בצורת כסף אבל ישנה הרגשה טובה , שזוהי תמורה חשובה לא פחות .
  יום זה מעניק לגיטימציה לעשות משהו טוב , שנוגד את כל הפעילות של היום יום במשך כל השנה , לעשות משהו מהלב , להשפיע על משהו ,לעזור למישהו ,להעלות למישהו חיוך ולגרום לו להרגיש טוב . ואני תומכת בזה מאוד וחושבת שזה נכון וראוי שכל בן אדם יעשה לפחות פעם בשנה מעשה טוב , אם לא בשביל מישהו אחר לפחות בשביל ההרגשה הטובה של עצמו.
  מעשה טוב בשבילי הוא לוותר על משהו כדי לשמח/לעזור/להעלות חיוך למישהו אחר  , לעשות זאת בשמחה ולהפיק מזה את המיטב .


  לתת לאחר\ בר נווה

  יום המעשים הטובים מצויין השנה בארץ ב-24.3.2015 ביוזמתה של שרי אריסון.
  יוזמתה של שרי אריסון ברוכה בעיני. לדעתי זו הזדמנות לתרום ולתת לאחר, לעצור לרגע ולחשוב על החוליה החלשה בחברה שלצערנו הולכת ומתרחבת.

  בחברה שלנו יש מעמדות כלכליים, יש מעמד גבוה, ביניים ונמוך. זוהי הזדמנות של מי שיכול לתת חלק מזמנו, ממרצו, מכספו, מהשכלתו לאחר, לחלש בחברה, לזה שאין את היכולת לבצע אף את הדברים הפשוטים ביותר, לטפח את הסביבה ואפילו לסדר את הסביבה בה הוא חי.
  לדעתי עניין הנתינה נותן תחושה טובה ומספקת גם בשביל התורם וגם לסביבה בה הוא תרם מעצמו.
  "אני מאמין שלי" הוא לתת, לזכור תמיד לעזור לאחר. לתת – לתת מזמנך, מכספך, ממרצך, מהצלחתך לאחר, לחלש, זה שאין לו אפשרות לתת לו להרגיש תחושת שייכות, שיש מי שדואג גם לו.

  יום זה מחזק את המצוה שאנו מצווים לה כיהודים – "ואהבת לרעך כמוך".
  כמו שלך טוב ויש לך אפשרות, תן מעט לאחר. יום המעשים הטובים הינו יום מבורך, יום של חיבור חברתי, יום שמשפר את תחושת השייכות והנתינה.


  יום מלא בסימני שאלה????\ דני יוקלסון

  יום המעשים הטובים, היום בשנה שכל העולם חייב להתעסק בו לפי המסורת הוא יום
  מלא בסימני שאלה - כי פתאום כולם מגלים את רמת האגו שנמצאת בהם ובכל האנשים
  סביבם ושהעולם פועל ללא מספיק עזרה הדדית.. כי בתכלס, רוב הפעמים איכפת
  לכולנו רק מעצמנו. אבל זה בסדר! כל עוד אתה לא הופך להיות פתאום להיות מאמא
  תרזה ביום המעשים הטובים כשאתה מאוד אוהב להתרכז בעצמך ביום יום.

  אבל שיהיה לכולם בכיף, כל עוד זה נשאר בגדר יום אחד. שזה יתנהל כמו חג נורמאלי
  ושלא יותר מדי יפריע לי להמשיך להתרכז אך ורק בעצמי עם העיסוקים שלי ליום
  יום, כי האנשים שהכי מעודדים ופועלים ביום הזה - לרוב כל מה שהם עושים בבית
  כל היום זה לבדוק מה חדש בויאודי ולרמוס את המטבח ללא שום חשיבה על האחר.

  אז לסיכום, תעשו משהו ביום הזה למישהו שאתם אוהבים אם זה נראה לכם ישמח אותו ואל תרגישו רע על האגו שיש לכם בשאר הימים - אגו זאת תכונה ידועה אצל בני
  האדם.


  מעשים טובים בכל זמן\ אילי אבידן

  שלא תבינו לא נכון, זה מקסים בעיני שיש יום שמוקדש כולו למעשים טובים. יום שנותן לאנשים את האפשרות שכביכול לא ניתנת להם ביום-יום שלהם, להתנדב ולעשות לאחרים טוב. אבל זאת הבעיה, שהאפשרות רק כביכול לא ניתנת להם. האפשרות לעשות מעשים טובים פתוחה בפנינו בעצם בכל שעות היום. מעשה טוב יכול להיות נתינת שקלים אחדים לקבצן, לתת לחייל שעומד על שפת הכביש טרמפ לתחנת הרכבת הקרובה, לשלוח עם הילד סנדוויץ' נוסף לבית הספר כי בכל כיתה יש ילדים שהוריהם לא יכולים לאפשר להם כמות מזון מספקת, או כל דבר אחר שרק מעלה חיוך ואפילו הכי קטן על פניו של אחר.

  השאלה היא עד כמה אנשים מודעים לטוב שהם יכולים לעשות לאחרים, ביום שהוא לא יום המעשים הטובים.
  אחזור על עצמי, שיום המעשים הטובים הוא יוזמה מגניבה ללא שום ספק, הוא מעלה את המודעות לעשיית מעשים טובים, וכמובן שמגדיל אותם. אבל מה עם האנשים שעושים בכל יום ויום מעשים טובים? יום המעשים הטובים הוא סתם עוד יום בשבילם. אותם אנשים שקמים כל יום ליום מעשים טובים, וחיים חיים של מעשים טובים. מה איתם ??

  אני חושבת שהמתכונת של יום המעשים הטובים צריכה חידוד קל, בכך שתוקיר את האנשים שהם באמת אנשים טובים, ולא רק עטופים מעשים טובים תחת כותרת אותו יום.

  רק נותר לקוות שהמעשים שנעשים ביום המעשים הטובים ישארו איתנו לעוד 364 ימים נוספים.


  תעשה מעשה נחמד -אתה תרגיש נלהב\ ליאור ראובן

  יום המעשים הטובים, יום שבו כל בן אדם צריך לחוות שהוא עושה מעשה טוב לפחות אחד, לא בהכרח לאדם שקרוב אליו...
  לדעתי זה יום שהוא טוב, כי אנשים שלא יוצא להם להיות טובים פתאום מרגישים מה זה. המטרה ביום הזה היא טובה לשמח אנשים, לדעתי אנשים צריכים לקחת את היום הזה ברצינות, ובאמת לעשות מעשים טובים כמו שקוראים ליום הזה.
  אני אישית חושבת שבעקרון בכל השנה צריך לעשות מעשים טובים, אבל זה יפה שיש יום מיוחד לזה. ושאנשים חשבו על איך לעשות טוב,
  מעשה טוב לא חייב להיות עזרה פיזית למישהו, אלא גם מילה טובה, או סתם עצה ועזרה קטנה. שתעשה טוב על הלב של מי ששמע.


  המד"צים בלהבים עושים מעשה טוב\ שני נאווי

  כמדי שנה מתקיים יום המעשים הטובים, ביום הזה הרבה מהמדינה פועלים למטרה משותפת- לעשות מעשים טובים לזולת.

  לפני כשנתיים מועצת הנוער בשיתוף המדצ"ים והמתנ"ס ביקשו מכל הנוער לבוא ולהתנדב, ההתנדבות הייתה ללכת למבוגרים ביישוב ולעזור להם, אם זה לנקות את הבית לקראת פסח או לסדר את הגינה.

  כמה חברות ואני גם הלכנו, ואותנו שיבצו בלעזור לאישה מבוגרת לנקות את הבית לפסח.

  בהתחלה התביישנו קצת להיכנס, הרי אנחנו לא מכירות את המשפחה ואנחנו לא יודעות למה לצפות אבל כשנכנסו  הייתה אווירה מאוד טובה והיה מאוד כיף ואפילו התחברנו.

  אני חושבת שצריך לעשות כל יום מעשים טובים אבל אני חושבת שהיום הזה הוא מאוד חשוב וגורם ליותר אנשים לעשות עוד מעשים טובים.


  הלא רק פעם בשנה אבוא להתארח?/ עפרי אליגון

  יום המעשים הטובים,יום בו כל הארץ קמה ובאמת עוזרת לאחרים כדי שהחברה תהיה חברה קצת אחרת,חברה טובה יותר.
  הבעיה? היום הזה בא פעם אחת בשנה!
  דמיינו,יום כמו יום המעשים הטובים רק במקום פעם בשנה – פעם בחודש,חודשיים.
  יום המעשים הטובים הוא החלטה מאוד טובה אבל הוא לא באמת הולך לשנות את הדור החדש תתעוררו!!
  הדור של היום הוא עצלן ובטלן, דור שמאוהב בטלוויזיה שלו,ואם לא בטלוויזיה אז בפלאפון שלו.
  יום המעשים הטובים בעצם מכריח אותך לקום, לעשות מעשה ולתרום לחברה.

  ומה שבאמת קורה? לנוער של היום לא באמת אכפת, העיקר שלא יורידו להם ציון פה או חיסור שם,מה שאני אומרת פה בעצם זה שצריך להעיר את הדור החדש, להסביר למה יום המעשים הטובים הוא באמת חשוב וחוץ מזה,לעשות אותו כיותר מיום בשנה.


  מעשה טוב תמיד טוב/ יובל בן שטרית

  אתם וודאי שואלים את עצמכם, בשביל מה נחוץ יום אחד בשנה שכולו מוקדש למעשים טובים ועזרה לסביבה, זה גם מה ששאלתי את עצמי.

  יום המעשים הטובים, הוא יום שבו כל אדם תורם מעצמו משהו לאדם אחר, לא בהכרח שקרוב אליו.

  היוזמה והרעיון הם טובים וחשובים, אך לא צריך יום מיוחד כדי לעשות מעשה טוב, זה צריך להיעשות כל השנה ולא רק ביום אחד.

  יש המון סוגים של מעשים טובים כמו לתרום אוכל לנזקקים, נתינת כסף לקבצנים ומבצעי תרומות שונים. מעשה טוב גם לא חייב להיות עזרה פיזית למישהו, הוא יכול להיות גם המלצה למישהו שתקוע או לשבת ולדבר עם בן אדם.

  אני חושבת שלא צריך יום מיוחד שיעשו בו מעשים טובים כי לדעתי זה יגרום לאנשים לזלזל במעשיהם במהלך היום יום ופשוט לעשות מעשה ביום הזה והם יהיו בטוחים שמילאו את תפקידם. צריך לחנך אנשים לעשות מעשה טוב לפחות פעם ביום.

  אפילו חיוך, לתת כתף למישהו שזקוק יעזור כי כל דבר קטן יעלה חיוך על הפרצוף של האחר וישנה את יומו.


  תעשו טוב יהיה טוב/ גל בר-חן

  יום המעשים הטובים הוא יום אחד בשנה, בו אלפי מתנדבים מכל הארץ באים ותורמים מעצמם בהתנדבות. צביעת בתים, נקיון, עזרה לקשישים ועוד המון המון מעשים טובים שקורים ביום הזה וכולו בהתנדבות.

  לדעתי מעשה טוב הוא מעשה שעושים אותו מכל הלב, לתת מעצמך הכל! שבסוף כל יום התנדבות באמת להרגיש שנתת את כל כולך, שכן עזרת ותרמת משהו לקהילה, אולי העלת חיוך למישהו או מישהי, עזרת למבוגרת לחצות את הכביש, או סתם אפילו לעזור לאמא בשטיפת הכלים.

  לדעתי זה שיש יום אחד מוגדר בשנה למעשים טובים הוא רעיון מעולה, מעבר לכמות האנשים האדירה שמתנדבים בחיי היומיום שלהם בוודאי שצריך יום אחד שיזכיר לאנשים שלא מתנדבים בדרך כלל שיצאו ויעזרו ויתנו מעמם הכל! גם יום אחד בשנה למעשה טוב זה מעולה. עשיית מעשה טוב צריכה להיות חלק מחיינו, לדעתי היא צריכה להיות פעם בשבוע או שבועיים, זה גם נותן הרגשה טובה בלב, כיף להסתובב בהרגשה שעשית עם עצמך משהו למען מישהו אחר.

  ראינו כאן כמה יתרונות יש ליום המעשים הטובים, אין דבר יותר כיף מנתינה, לפחות פעם אחת בשנה! יום המעשים הטובים לדעתי הוא עולם ומלואו ואפשר לעשות דברים כיפים, אז גם אם אתם עצלים, תקומו תעשו ותראו איך זה יועיל לכם בחיים!


  המעשה הקטן/ וודה אנגידה

  כל אחד מאיתנו יכול לעשות טוב בדרך שלו. כל אחת בדרך שמתאימה לה, כי לא צריך להפוך עולמות כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר.

  כשאנחנו עושים טוב לאחר אנחנו משמחים אותו, ובסוף אנחנו מבינים שאנחנו בעצם משמחים את עצמנו.

  יום המעשים הטובים הוא יום שבו באמת תוכל לתת מעצמך ואולי את תאהב את זה ותמשיך לעשות טוב לאחר לא רק ביום זה, ביום זה יש לנו הזדמנות לעשות מעשה טוב למען אחרים ולהרגיש טוב עם עצמנו.

  כשאתה עוזר לאחרים אתה יכול ללמוד מאותו אחד מלא דברים ומסרים ערכיים, הקשורים לערבות הדדית, לנתינה ושמחה.

  ביום המעשים הטובים אתה יכול להכיר ולהתחבר לאנשים שאף פעם לא חשבת שתתחבר אליהם, כי בעצם ביום זה כל האנשי הארץ הופכים לאנשים שונים ונחמדים יותר.


  מעשה קטן תחושה גדולה.../ נועה קריספל

  מדי שנה אנחנו מציינים את יום המעשים הטובים בו מרבים לתת מעצמנו לקהילה ולזולת בעזרה ובעשיית מעשה טוב כלשהו. רבים מאיתו תוהים לפעמים למה בכלל קיים היום הזה? מתי בכלל אני עושה משהו בשביל מישהו אחר, וכמובן מה הרווח שלי מזה? אני יכולה לענות לכם על חלק מהשאלות האלו.

  בעיניי יום המעשים הטובים הוא יום שבו אתה נותן מעצמך לאחרים מבלי לצפות לתמורה כלשהי. רבים מאיתנו עושים מעשים טובים בלי להקדיש לכך בכלל צומת לב, כמו סתם לדאוג להשלים למישהו שיעורי בית כשהוא נעדר, בלי לחשוב כלל על הנושא. מהמעשים הטובים אנו מפיקים תועלת לא רק לאחרים אלא גם לעצמנו. כשאני עוזרת למישהו ואני רואה את החיוך שבע הרצון שלו אליי, אני מבינה את גודל החשיבות של המעשה הטוב שעשיתי עכשיו. אני מבינה שגרמתי לאדם לאושר מסויים, אפילו אם הוא הרגעי ביותר, ועקב כך אני מתמאלת באושר בעצמי.

  לרגע אחד אני מרגישה כל יכולה, אני מרגישה שאם אשתמש במטה הקסם הזה שנקרא ״מעשה טוב״ אני יכולה לחולל פלאים. יום המעשים הטובים הוא יום חשוב בעייני, ששם דגש על עשיית מעשים טובים ומועילים למען האחר, אבל מעשים טובים לדעתי, אנחנו צריכים לבצע גם בלי שיהיה לכך יום מוגדר. אנו צריכים לעשות זאת בלי להקדיש לכך מחשבה, בלי לצפות לתועלת מסויימת.

  ביום יום כשאנו עושים מעשה טוב בלי לשים לב לכך, אני מציעה לכם לנסות לאמץ את התחושה האישית שאחרי עשיית המעשה, ולהתרכז בה, ואני מבטיחה שהדבר יגרום לכם לאושר רב, ואף תרגישו שאתם מוכנים לעשות מעשים טובים מתי שרק יזדמן לכם. אז תעשו מעשים טובים כל הזמן, בלי יום מעשים טובים מוגדר שיגיד לכם לעשות זאת, תעשו את זה מהלב לטובת האחר, ותראו שלבסוף זה יוצא גם לטובתכם.

  יש לנו את הכוח ליצור תגובת שרשרת, תגובה שתתחיל ברגע שאנחנו נעשה מעשה טוב לאחר, הוא ירגיש את האושר שבכך, ויחליט לעשות מעשה טוב למישהו אחר בעצמו, וכך תיווצר תגובת שרשרת חזקה שתגרום להרבה אנשים להיות מאושרים ולחברה שלנו להיות חברה הרבה יותר טובה ומוסרית. הכל מתחיל בכם, באדם אחד בלבד ומשם נוכל להעביר את זה הלאה מאיתנו. 


  שנת המעשים הטובים \ אסף לוי 

  אני מאמין שאנשים צריכים לעשות מעשים טובים בלי כל קשר ליום מסויים, אני לא חושב שצריך להיות יום מוגדר בו אנשים עושים מעשים טובים ותורמים לחברה, חלשים מהם וכו'.

  לפי דעתי, הגדרת יום מסוים כ"יום שבו עושים מעשים הטובים" זה בעצם לפתור אנשים מלקחת יוזמות חברתיות מתמשכות (לאורך זמן של יותר מיום אחד) למען שיפור הקהילה שאנו חיים בה.

  לדוגמא: אני יכול להגיד שביום המעשים הטובים תרמתי חולצות שאני כבר לא לובש לנזקקים ובעצם אני את שלי עשיתי, תרמתי את המינימום המקסימלי שלי ושוב אני יכול לחזור לחיים האינדבדואליים שלי ולהמשיך במנטליות האגואיסטית שכולנו אוהבים ומטפחים לתפארת.

  אני חושב, ורוצה להאמין שאנשים יתנדבו, יתמכו ויעזרו לזולת לא רק ביום ממוקד אחד ורק כדי לצאת לידי חובה, אלא שכל אחד יצא קצת מהבועה הפרטית שלו, וישים לב לאחר ולסביבה בה הוא חי על מנת שנוכל לשדרג את איכות החיים שלנו, ושל הסובבים אותנו.

  מעשה טוב לדעתי, הוא מעשה שבא באמת מרצון לשנות לטובה, ולשפר בעיקר את חיי החברה והסביבה ופחות את חיי הספציפיים שלי.

  לדוגמא: אני סבור שמעשה טוב זה לצאת לרחוב שאני גר בו, ולנקות את כולו מבקבוקים, ניירות, ופלסטיקים ולא לנקות רק את השטח של הבית שלי ומטר לפה או לשם.


  יום המעשים הטובים בפתח/ אילי שופן

  לדעתי אנחנו לא צריכים לקבוע תאריך למעשים שאנחנו עושים מכיוון שמעשה טוב לא נמדד בשעות שאתה מצריך לו או כמה פעמים עשית אותו אלא באיך שאתה עושה אותו ואיזה מסר והרגשה אתה מעביר לאותו איש שנעזר בך. לדעתי כל יום שעובר הוא יום שצריך לכלול לפחות מעשה טוב אחד ובגלל ה אין צורך בתאריך שיזכיר לנו את היום הזה.

  מעשה טוב בעיניי זה מעשה שאתה עושה מכל הלב, שישאיר לך חוויה מאותו יום ושיגרום לך לרצות להמשיך אותו ולא רק שתעשה עליו עוד וי כדי שתוכל להגיד שסיימת אותו ויום לאחר מכן תשכח ממנו.

  לדעתי יום המעשים הטובים הוא הזדמנות נהדרת לעשות משהו משמעותי עבור אותם אנשים שזקוקים להם. זה נותן הזדמנות לילדים שכן רוצים לתרום ולעזור אבל לא יודעים איך, למרות שאני חושבת שלא צריך להקדיש יום למעשים טובים כי זה משהו שאנחנו צריכים לעשות ביום יום ולא רק ביום אחד אני גם שמחה שמקדישים לזה שמן ולא מוותרים.

  בכל זאת עדיף יום אחד של מעשים טובים שבאמת נשתדל ונשקיע מאשר באף יום.


  כל יום מעשים טובים/ שחר לוי

  יום המעשים הטובים הוא בהחלט יום חשוב, יום שבו כולם מתאחדים למען מטרה משותפת, לעשות טוב לאנשים שצריכים את זה, זה כמו יום חג, לדעתי החג הכי חשוב בשנה, אבל למה לא כל יום?

  בעיניי צריך לעשות מעשה טוב לפחות פעם בשבוע, פעמיים, כמה שנוח, אבל לעשות את זה בכל השנה, לדעתי זה צריך להיות כחלק משגרת היום יום, משהו שצריך להכניס אליו מודעות רבה, כל יום כל היום. גם אם אתם עושים משהו קטנטן, אתם מעניקים שמחה עצומה למישהו, ואתם גם מקבלים תמורה, סיפוק עצמי ענק, אושר בלב.

  יום המעשים הטובים הוא יום שאנשים אכן מצפים לו, אבל יכול להיות שאנשים עושים מעשים טובים ביום זה רק כדי לצאת ידי חובה, יום זה אכן דוחף את בני האדם לעשות מעשים טובים, אך האם הם באמת נהנים מזה?

  ליום המעשים הטובים כמובן יש גם צדדים טובים, מאוד טובים, זה מרים אנשים שאין להם זמן ביום יום, לעשות מעשים טובים, אך לדעתי, צריך להעניק למעשים הטובים מודעות גדולה יותר, לא רק יום אחד בשנה.


  מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו? /  נטלי אשטמקר

  יום המעשים הטובים הינו יוזמה חוצת גבולות, מגדרים ותרבויות, המתקיימת משנת 2007. ומצוין כיום חג לעשייה חברתית, קהילתית וסביבתית. מידי שנה מצטרפים עוד אנשים לפרויקט ובוחרים לעשות משהו למען מטרה המדברת לליבם ולקחת חלק בשלל אפשרויות עשייה חיובית. בין הפעילויות הבולטות ניתן למצוא צביעת מבני רווחה, שתילת גינות קהילתיות במרכזי יום לקשיש, קיום יום כיף לילדים עם צרכים מיוחדים, ביקור משמח בבתי אבות ועוד.

  את היוזמה, הגתה אשת העסקים והפילנתרופית, שרי אריסון, והיא ממומשת באמצעות עמותת "רוח טובה" מקבוצת "אריסון", אשר מסייעת באיתור הציוד והמשאבים הנדרשים לביצוע המעשים הטובים ומחברת בין המעוניינים לעשות מעשה טוב לבין העמותות והארגונים הזקוקים לתמיכה וסיוע.
  ביום המעשים הטובים מוזמנים ארגונים לתועלת הציבור, עמותות ורשויות מקומיות לגבש רעיונות לפעילויות התנדבות שיתאימו לצורכיהם ולהיעזר בעמותת "רוח טובה" כדי להוציאם לפועל. בנוסף, ניתן להתרשם ממגוון היוזמות שכבר בוצעו בשנים האחרונות ברחבי הארץ.

  יחידים או קבוצות המעוניינים לקחת חלק ביוזמה המרגשת, מוזמנים לבחור את העשייה החיובית העונה על העדפותיהם מתוך שלל ההצעות הקיימות באתר "יום המעשים הטובים", ואף ליהנות מאירועים אחרים בסימן עשיית טוב וערבות הדדית.

  המחשבה על יום כזה היא טובה ואך נהדרת כך שלכולם תהיה אפשרות ביום אחד של השנה לצאת לעשות משהו בשביל הסובבים אותם. אני כחלק מקבוצה נכנסתי לאתר כדי לראות היכן אני וחבריי נוכל ללכת להתנדב ביום זה. בערים באר שבע ואופקים רוב המקומות שבהם יש אפשרות להתנדב מלאים. עובדה זו ריגשה אותי כיוון שזה מראה שאנשים מראים אכפתיות כלפי הסביבה ואנשים שאינם בהכרח מכירים.

  מעשים טובים הם חלק מחיינו, בין אם זה לעזור לזקנה חצות את הכביש או לענות לאיש כאשר הוא שואל אותנו לשעה או אפילו לתרום כספים ולהקים בתי מחסה לאנשים נזקקים. אני מאמינה שכמעט כולנו עושים משהו בשביל משהו, אפילו הכי קטן כל יום, גם בלי לתת לכך תשומת לב גדולה. ואם לא, אז כדאי שתתחילו בכך.

  אני אישית נורא דוגלת בלעשות משהו אחד ביום לפחות, לאחר מכן אני מרגישה הרבה יותר טוב. לדעתי מעשים טובים צריכים להיעשות כל יום במהלך כל השנה. לעומת זאת, יום אחד מרוכז הינו הרבה יותר רשמי ונוח, בנוסף, יום כזה מעודד אנשים לעשות מעשים טובים.