• בני נוער מרהט מתארחים אצל שכבה י"ב
  קבוצת בני נוער מהעיר רהט התארחו אצל תלמידי שכבה י"ב באשל הנשיא
  צוות האתר
  24.11.2015

  בישיבת מועצת שכבה שקיימנו לפני כשבועיים החלטנו שאנחנו בתור נציגי השכבה צריכים ליזום פעילות שונה ממה שעשינו עד היום, פעילות ערכית יותר המתעסקת באחר.

  ישבנו וחשבנו מה הנושא הקרוב ביותר לליבנו כיום ובליווי של תמי ענבר (מרכזת השכבה) ורואי קשת (מחנך בשכבה) החלטנו לקדם פרויקט בו יהיה שיתוף פעולה והיכרות בין תלמידים מאשל הנשיא לבין תלמידים מבית ספר תיכון ברהט. אנו מודעים למצב המתוח כיום בארץ וליחסים בין שני המגזרים וראינו חשיבות רבה בהיכרות של בני נוער בני גילינו  עם בני נוער מהמגזר האחר. בסופו של דבר אנחנו שכנים וחשוב שנכיר זה את זה.

  בכדי לקדם את הנושא יצרנו קשר עם בית ספר תיכון מרהט, על מנת לקבוע מפגש ראשוני עם נציגי השכבה ונציגים מבית ספרם.

  ביום שלישי ה17/11/15 הגיעו לאשל הנשיא כ-20 נערים מבית הספר התיכון ברהט. אנחנו, מועצת השכבה, הכנו פעילות הכוללת משחקי היכרות מעגלי שיח וסיור בכפר.

  אם לומר את האמת, חששנו מהמפגש כי הרי אנחנו ממגזרים שונים ,מדברים שפה שונה ובעלי תרבות שונה. פחדנו מחוסר שיתוף פעולה ושלא נצליח להתחבר אחד לשני.

  הופתענו לגלות כי לכולנו מכנים משותפים רבים- תחביבים, שאיפות, מקצועות לימוד מקבילים ואפילו דעות. המפגש היה חשוב, מעשיר ומסקרן.

  בסוף המפגש קיימנו שיחת סיכום ומשם עלה כי שני הצדדים מרוצים מהמפגש ומאוד נהנו להתארח ולארח. העלנו רעיונות למפגשים הבאים, החלפנו חוויות ואף מספרי טלפון.

  אנו שואפים לקיים מפגשים נוספים כמו זה שחווינו במסגרות שונות בבית הספר.

  בהמשך אנו רוצים להגדיל את מספר המשתתפים בפרויקט זה והשאיפה שלנו היא שכל שכבה י"ב תזכה לקחת חלק במפגשים אלו.

  מקווים שפרויקט זה יוביל לשינוי בחברה שלנו כיום,
  נציגי מועצת השכבה
  דולב ברגיג ושירה בן-פורת

  צפו בתמונות: