• השתלמות עובדי אשל הנשיא 2015
  בתאריכים 13-14/12/15 קיימנו השתלמות עובדים בת יומיים לעובדי אשל הנשיא
  צוות האתר
  24.12.2015

  בתאריכים 13-14/12/15 קיימנו השתלמות עובדים בת יומיים לעובדי אשל הנשיא.
  ההשתלמות התקיימה בסימן הצפון בדגש על הערים עכו וצפת.

  ביומה הראשון של ההשתלמות ביקרנו באולמות האבירים של העיר בתקופותיה השונות, סיירנו בשוק בחומות ובאולמות האבירים.

  חוויה ייחודית במינה הייתה בית הכנסת התוניסאי "אור אורה" בעיר אשר ייחודיותו בפסיפסים המקיפים את בית הכנסת הן מפנים והן מבחוץ ומתארים נושאים שונים ביהדות ובארץ ישראל.

  ביום השני, הכרנו מקרוב את סמטאותיה של העיר צפת על שלל בתי הכנסת ועיסוק בזוהר ובקבלה אשר אפיין את אנשי צפת ומהווה גם היום מקור לחוקרי הנושא.

  במהלך סיורנו בעיר בקרנו במחלבת המאירי אשר פרט ליצור הגבינות הנעשה ע"י בני המשפחה ועובר מדור לדור עלה נושא ההגנה על העיר צפת בתקופת מלחמת השחרור בה המשפחה נטלה חלק טרום המלחמה בסיוע למחתרות ותוך כדי המלחמה עצמה בה המבנה שמש כקו ראשון להגנה.

  יש לציין את המופע הייחודי אשר העלתה הגב' שרה'לה שמיר מכפר סאלד בו חיברה מסיפור חייה האישיים את האינטגרציה בין העדות השונות, יחסים בין דורות וחשיפה למנהגים השונים המשמשים כגשר בחיבור בין עדות. הופעתה מתובלת בדוגמאות תאטרליות עסיסיות, היא משנה פנים וקולות ונוגעת בחייהם של כל אחד מהצופים, המופע היה מרגש ואותנטי.

  את ההשתלמות קינחנו בטיול רכבי שטח לאורך גדות הירדן בין שדות העמק.

  יש לציין שהשתלמות זאת הינה חוליה נוספת מהשתלמויות איכותיות אשר אנו גאים לספר לעובדינו וגאים יותר לקבל את המשובים החיוביים ואת תחושת ההנאה הנלווית להשתלמות שכזאת.

  להתראות בשנה הבאה.

  צפו בתמונות: