• הוענק פרס נשיא המדינה לרדיו
  במעמד מרגש בבית הנשיא הוענק פרס לשדרנית עדן רימון על עבודת גמר שעסקה בנשיא חיים ויצמן
  צוות האתר
  12.4.2016

  נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו, הגברת נחמה ריבלין, אירחו במשכנם את טקס האזכרה הממלכתי המשותף לנשיאי וראשי ממשלות ישראל שהלכו לעולמם.

  השנה הוקדש הטקס להנצחת הנשיא הראשון ד"ר חיים וייצמן ז"ל וראש הממשלה אריאל שרון ז"ל.

  בטקס השתתפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, סגן יו"ר הכנסת ח"כ מאיר כהן וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

  אורחת כבוד בטקס היתה עדן רימון (י"ב), תלמידת מגמת תקשורת-רדיו בכפר הנוער "אשל הנשיא", השייך למינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך.

  עדן זכתה בפרס נשיא המדינה לשנת תשע"ו להנצחת זכרו ומורשתו של הנשיא חיים ויצמן ז"ל, על תכנית רדיו חינוכית לנוער שערכה והגישה ברדיו אשל הנשיא בנושא: "מי אתה חיים ויצמן".

  "בשנים האחרונות הפוליטיקה מאוד מעניינית אותי וכך גם מוסד הנשיאות", מסבירה עדן, "ידעתי שאם אחקור על ויצמן אלמד גם עליו וגם על מוסד הנשיאות בו היה חלוץ. קבעתי מפגש בביתה של ראומה ויצמן. המפגש היה מאוד מכובד ומרשים, נחשפתי לכלל המשפחה וסופרו לי סיפורים רבים מאותה התקופה. בסוף הפגישה אפילו אמרו לי שלאחר הידע הרב שצברתי- שאני כבר חלק מהמשפחה".

  הנשיא בירך את הזוכים בפרס ועשייתם למען שימור הקשר בין העבר לעתיד, ואמר: "האירוע הזה לזכרם של נשיאים וראשי ממשלות שהלכו לעולמם הוא אירוע חשוב. ההווה שלנו כרוך בעברנו והוקרת והכרת מנהיגי העבר ועשייתם היא הבסיס עליו אנחנו יכולים לבנות את עתידנו. אני רוצה לברך את עדן רימון, תלמידת בית הספר "אשל הנשיא", ואת ביה"ס אשל הנשיא ששמו הוא אות הוקרה לנשיא חיים ויצמן, על זכייתה בפרס...".

  1310 1311