• הכירו את תלמידי המצויינות החברתית
  והפעם - דאנה ארובס - רשג``דית בצופי יחדיו
  צוות האתר
  26.2.2017

  ראיון עם דאנה ארובס, תלמידה בכיתה יב'7 בבית הספר שלנו, רשגד"ית (ראש גדוד) של שכבה ה' בצופים בשבט של מושבי יחדיו.

   

  שאלתי את דאנה איך היא הגיעה לתנועת הצופים.

  "אדם, המרכז של השבט שלנו הוא זה שהקים אותו. בהתחלה אף אחד לא רוצה להצטרף. בחיגות 60 שנה למושב, אדם חילק טופי ופרסים קטנים. מי שקיבל פרס התחייב להגיע לפעולה אחת בשבט. בהתחלה הגענו מעט ילדים, אדם כבש את ליבנו, סיפרנו לחברים שלנו על המקום המדהים הזה וגם הם התחילו להגיע לפעולות והתאהבו גם כן. אי אפשר שלא להתאהב בצופים, הם מעניקים כל כך הרבה. בין אם מבחינה ערכית ומוסרית, ובין אם מבחינה חברתית".

   

  שאלתי את דאנה מה היא אוהבת בתנועה:

  "אני אוהבת הכל. בעיקר את המוסר שמטמיעים בנו מגיל קטן. בי התנועה פיתחה יכולת להקשבה, גרמה לי להיות מתונה יותר בדעותיי, להקשיב יותר לאחר, ללמוד ממנו. בצופים מחנכים לאהבת הארץ, לערכים כמו חברות, נתינה, הקרבה, אחריות, עצמאות ועוד. למשל בזמן האחרון אנחנו עוסקים במלאכה שנקראת "משימת מסלול". בפעילות הזו בוחרים נושא מסוים שקשור בחברה שלנו, מתעסקים בו במשך חודש ובסוף מגיעים לתוצר משמעותי.בנוסף, המקום הזה מפתח יצירתיות, יכולת אלתור, יכולת להסתדר בכל מצב, להוציא הרבה מכלום, להיות חיוביים. התנועה הזו משנה את החיים."

   

  מה הקשיים שנתקלת בהם בתנועה?

  בתור מדריכה היה קשה מאוד לגבש קבוצה של 8 בנות. היו הרבה ריבים ואי הסכמות. חניכות לפעמים הרגישו לא שייכות ואחד התפקידים שלי היה לנסות לגבש את הקבוצה ולאחד אותה. זו הייתה משימה לא פשוטה אבל עם הזמן מתגברים על הקשיים ולומדים לפתור כל בעיה.


  מה דאנה לוקחת לחיים מהצופים?

  "לפני שהגעתי לצופים הייתי ילדה רגילה ומשעממת. לא עשיתי דברים שמספקים אותי, שמעשירים אותי, שמעניינים אותי. חוויתי ילדות רגילה כמו של כולם, לרוב מול המסך או עם חברים וחברות. מאז שהגעתי לצופים אני מרגישה סיפוק עצום בכל פעולה ופעולה. למדתי מהצופים שאסור להתבזבז, צריך לעשות, לשנות, להתאמץ.

  לקחתי מהצופים שחשוב תמיד לעמוד על שלי ולהשיג את כל המטרות, גיליתי חברים מדהימים שבטח יהיו לצידי תמיד, חברים לחיים!
  אני חושבת שהצופים באמת שינו לי את החיים ואת מי שאני, אני מודה על היום שנכנסתי לתנועה הכל כך מיוחדת הזאת."

   

  עכשיו, כשאת בכיתה יב ועוד רגע עוזבת את התנועה – האם הדברים שלקחת איתך ילוו אותך גם בהמשך הדרך?

  "כן, ברור!! אי אפשר לשכוח חוויה כזאת ואי אפשר לשכוח את מה שהיא העניקה לי. מעבר לזה – מה שלקחתי מהתנועה הוא כבר חלק ממני, חלק מהאישיות שלי ומהערכים בהם אני דוגלת. האידיאולוגיה שלי השתנתה לגמרי מהשהות שלי בתנועה. עצוב לי שאני עוזבת את התנועה כי תמיד יש עוד מה לקחת מהמסע בה, אבל מה שלקחתי מספיק לי ואני שמחה כל כך שאת האישיות שלי עיצבתי במקום המדהים הזה!".

  1440

  1441 1442 1443