• הזבל של הפריים טיים
  בזבוז זמן או בריחה נחוצה מהשגרה והלחץ? כתבת ספאשל לין אמסלם בטור דעה
  לין אמזלג
  12.1.2012

  485

  אם תיכנסו היום לבית ישראלי טיפוסי, אשר מחזיק בביתו טלוויזיה, אני בטוחה שתראו את אנשיו צופים באדיקות רבה בתוכניות הריאליטי והזמר השונות. אם זה מתחיל מתחרות זמר בין אנשים שבעבר היו אנונימיים לחלוטין, ממשיך לחבורה של אנשים מוקצנים הסגורים בבית אחד ביחד, ומסתיים בילדים קטנים שרים ורוקדים על במה ענקית. כולם צופים. כולם מדברים. כולם מכורים.
  ועכשיו אני שואלת- מה הבעיה? נכון, אז לדברי המעט זה נחשב זבל. זה נחשב שטויות שלא באמת משדרות את המציאות. זה נחשב לרדידות וטיפשות. אבל מה רע בכל הזבל הזה שמשדרים לנו? למה זה נחשב דבר רע אם אנחנו מעדיפים בשעות הערב לשבת עם כל המשפחה ולצחוק על אנשים שונים מאיתנו, שמתנהגים בצורה מוקצנת, ומרשים לעצמם לנטוש את החיים שלהם למשך חודשים ארוכים, ולחיות באי רחוק ומרוחק, ללא המשפחה, החברים ואמצעי היגיינה. מה רע בזה?

  זה בהחלט זבל, אין כאן שום ספק. אלו אנשים משוגעים שמסוגלים לנטוש את הדברים הבסיסיים, ולעבור דברים שבעולם המציאותי לעולם לא היו קורים. אבל אחרי יום ארוך שבו הפעלת את הראש, וחשבת על עבודה, לימודים, האחים הצווחים, ועל המבחן שיש לך מחר ולא הספקת ללמוד אליו- אתה זקוק לשעת הזבל הזאת, שתוציא אותך מכל הרצינות ותגרום לך קצת לצחוק. לצחוק על אנשים משוגעים, על אלו שאולי מביעים חלק קטן ממה שאתה מרגיש או חושב. אתה נהנה להתחבר לתופעות, אירועים וסיפורים שלעולם לא היו מתרחשים ללא התוכנית, לבחור פיבוריטים, ולהילחם נגד הצד השני, וכל זה במסגרת התוכנית. ברגע שתוכניות אלו מסתיימות כך גם ההד התקשורתי שלה דועך עם הזמן.

  אז אין סיבה לכל התביעות הנשמעות שוב ושוב, ואומרות "אתם רדודים!" כי אולי אנו באמת כאלו בשעות האחרונות של היום, אך מה באמת רע בזה?