• סיכום פעילות חט"ב
  סיכום פעילות ספטמבר - דצמבר 2020 חט"ב אשל הנשיא
  צוות האתר
  10.1.2021

  פתחנו את שנת הלימודים בלמידה בקפסולות. שמחנו להכיר את תלמידי שכבה ז' החדשים , התרגשנו לקראת כל התלמידים שהגיעו.

  לצערנו, לאחר שבועיים יצאנו לסגר נוסף . וחזרנו  אחרי חופשת סוכות.

   במקביל ללימודי הזום, נוספו אירועים חברתיים של סל תרבות ותוכניות חינוכיות – ייעוציות.

  להלן הפירוט :

  לכל התלמידים נערך יום הפוגה שבו פגשו את מחנכי הכיתות ל-3 שעות, ובמהלך היום נערכה פעילות ספורט.

  בנובמבר -תלמידי שכבה ז' וח' צפו בהצגה ,"פלאפל" -זהו סיפור על מערכת יחסים מרגשת בין אב, בן, כדורגל והפלאפל שביניהם. לאחר ההצגה – מחנכי הכיתות שוחחו עם התלמידים  על החלומות שלנו, יחסי הורים ילדים, פניה לעזרה, לחץ חברתי, חרם ועל מערכות יחסים בין הורים וילדים והאחריות של כל אחד מאיתנו, המטרה -לקדם קשר חיובי, הבעת רצונות ופתיחות.

  בשבוע של חנוכה , המורים למדעים יערכו יום הפנינג וורטואלי "מסע בשבילי המדע" – תלמידי שכבה ז' יחוו בלמידה מרחוק פעילות המשלבת ניסויים בפיזיקה , כימיה וביולוגיה , הקשורים לסימני החג.

  שכבה ט' – עברו תוכנית בנושא " סדנאות דימוי עצמי, דימוי גוף ותקשורת בין המינים" - שני מפגשים בחלוקה מגדרית ומפגש שלישי משותף לכל הכיתה. התלמידים הביעו עניין והשתתפו ברובם בשיח המשותף ונראה שהפיקו תובנות על עצמם ועל תפיסותיהם החברתיות

   תלמידי השכבה לוקחים חלק בתוכנית  "תיקון עולם" שמטרתה לגייס את התלמידים  למחויבות כלפי החלשים ביותר בחברה, התוכנית נועדה להוביל לשינוי ביחס בני נוער כלפי אנשים עם מוגבלות. במסגרת התוכנית התלמידים צפו בסרט ונפגשו עם אם לילד אוטיסט -חגית רבינוביץ' הורן.

  במסגרת סל תרבות התלמידים נפגשו עם היוצר – נועם חורב  - "מתנות קטנות הסיפורים מאחורי השירים" - מפגש חוויתי ומעורר השראה .

  תלמידי השכבה הקשיבו להרצאתו של רן בראון מומחה לתחום תרבות הבילוי והפנאי של בני נוער, והתנהגויות סיכוניות - בהרצאה "לכודים ברשת" - על גלישה בטוחה ותלות במסכים.

  הזדמנות להזכיר להורי תלמידי כל החטיבה שהם מוזמנים להרצאה בנושא ב- 24/12 (תשלח הודעה בנפרד)

  השבוע , בין יום ההוקרה לפצועי צה"ל לבין חג החנוכה תלמידי שכבה ט' ישמעו את סיפור גבורתו של נועם גרשוני-"סיפורו של אלוף".שמספר בדרכו המיוחדת סיפור של גיבור בעל נחישות, כוח רצון עז ומוטיבציה אדירה. זוהי הרצאה מיוחדת של איש מיוחד, מלח הארץ, טייס, נכה ואלוף – שהגיע להישגים אדירים בזכות כח רצון ומוטיבציה.

  לכלל תלמידי החטיבה,

  בתחילת חודש נובמבר – התלמידים ציינו את יום השנה לרצח רבין – במסגרתו נכנסו תלמידי יב לכיתות ז' וערכו דיון  בסוגיה ההתמודדות עם משברים כחלק משיח שהוא צורך השעה בנושא - "ממשבר להזדמנות". בכל שאר הכיתות התקיימו דיונים עם מחנכי הכיתות ולבסוף כולם ביחד סיירו במוזיאון הווירטואלי של מרכז רבין.

  כמו כן אנו ממשיכים לפגוש את התלמידים בשיעורי חינוך וכן במפגשי "בוקר טוב אשל" ומשוחחים על עייניני אקטואליה – בחירות בארה"ב, הסכמי השלום החדשים , כ"ט בנובמבר, חג הסיגד וכד'

  וכן שיעורי חינוך שמתקיימים החודש בנושא "סבלנות"– שיעורים בנושאי זכויות אנשים בעלי מוגבלויות, מניעת אלימות נגד נשים, ובהמשך יום זכויות האדם 10/12 .