• תעודה ולך לדרכך
  נועם פיירניק בטור דעה בנושא חלוקת התעודות שהתקיימה ביום ו' האחרון (20.01.12)
  נועם פיירניק
  24.1.2012

  502 ביום שישי האחרון (20/1) חולקו בבית הספר תעודת המחצית. יום זה הוא יום המלווה באווירה של סיום תקופה ופתיחת של מחצית חדשה- הזדמנות נוספת לשפר ולהשתפר. אך, השנה, הוחלט כי חלוקת התעודות תתחיל בשעה 9:45, יש לאחר שני שיעורי לימוד רגילים על פי המערכת של כל כיתה. ההחלטה, באופן אישי מרגיזה אותי משום שהיא הורסת את האווירה החיובית המודגשת באותו היום- יום שישי קצר מהרגיל, בו מקבלים את התעודה וחוזרים הביתה ליום שבת רגוע ללא לחץ ממבחנים.

  חיה הכהן, מנהלת בית-הספר הסבירה כי כך גם נהגו ביום חלוקת התעודות של המחצית הראשונה בשנה שעברה, שנת הלימודים תשע"א. אך מדוע לקיים שני שיעורים ביום חלוקת התעודות? חיה הכהן הסבירה לי כי ההחלטה נפלה השנה לאור ההצלחה של השנה שעברה, אז מדוע נפלה ההחלטה שנה שעברה?

  בשנה שעברה התקבלה ההחלטה ממספר סיבות:
  משום שמורים מקצועיים רבים בוחרים לקיים שיחות אישיות עם תלמידים לפני חלוקת התעודות וחושפים את הציונים לכן התלמידים לא מגיעים ביום חלוקת התעודות כי הם יודעים את מרבית הציונים ואינם מיחסים חשיבות לשיחה עם המחנך/ת. סיבה נוספת היא, איבוד שעות הוראה חשובות בתקופה זו, העמוסה במבחנים המתקיימים על חשבון שיעורים שאינם שעות המקצוע; לכן, יש לנצל כל שעת הוראה אפשרית, במיוחד כשהיא בשעות הבוקר- שעות בהן התלמידים מרוכזים הכי טוב.

  בתור תלמיד, אני לא חושב ששעתיים אכן ימלאו את השעות החסרות. בנוסף, התלמידים לא יהיו מרוכזים בתוכן השיעור אלא בנושא התעדות, וכך למעשה הוספת שעות לימוד אינן אפקטיביות.
  כמובן שהחלטה זו איננה החלטה כה נוראית שתגרום לי להיכנס לדיכאון עמוק אך אני חושב שבכדי לשמר את האווירה של יום מיוחד זה עדיף לא לקיים לימודים כלל.