הכירו את תלמידי המצויינות החברתית

IMG-20170321-WA0011

ביקשתי משי לספר לי על המעורבות החברתית שלו:

"חבר מהשכבה ואני מארחים חברה לאישה מבוגרת בשם רחל שגרה ביישוב שלנו. בני משפחתה גרים רחוק ממנה ולכן בחרנו בה – כדי שלא תרגיש לבד.
אנחנו מדברים איתה, משחקים משחקי קופסא, צוחקים, עוזרים לה בעבודות הבית והגינה והיא מחזירה לנו שמחה ואהבה."

מה אתה לומד מהמעורבות החברתית?

"בתחילת ההתנדבות, בכיתה י',  עוד לפני שהתחברתי לרחל ברמה האישית, הגעתי לרחל במטרה לסיים את השעתיים שאני חייב להתנדבות בשבוע וזהו.
עם הזמן גיליתי אישה מדהימה ומיוחדת שאני זוכה ללמוד ממנה המון! אני מרגיש שאני משמח אותה וזה הכי מספק וכיף שיש. היא אישה חכמה ואינטליגנטית מאוד ואני מחכים בזכותה ומסתכל על החיים אחרת לגמרי. אני ניגש לדברים בצורה אחרת, חיובית יותר, כי אני תמיד נזכר איך בהתחלה הייתי קצת מבואס מ"עול ההתנדבות" שהרגשתי שנכפית עליי באופן מסויים ואז גיליתי כמה הרעיון הזה הוא חשוב ומבורך וכמה אפשר לנתב אותו לטובה."

אילו תחושות ורגשות אתה חווה במהלך ההתנדבות?

"סיפוק אדיר, תחושה שאני חשוב מאוד לרחל ושאני עוזר לה להרגיש יותר צעירה ותוססת. אני יודע שהיא מרגישה טוב אחרי כל פעם שאנחנו מגיעים לבקר אותה וזה הכי משמח! זה תמיד כיף לראות שהצלחתי להעלות לה חיוך לפנים."

ספר לי על חוויות מיוחדות עם רחל

"הדלקת נר חנוכה משותפת יחד עם המשפחות שלנו ושל רחל. כל משפחה הביאה מאכלים הקשורים לחג, שרנו שירים, הכרנו בין המשפחות, ברכנו על הנרות והייתה אווירה נפלאה של חג ומשפחתיות."

יש לך מסר לקוראים?

"לכו להתנדב. זה באמת לא בזבוז זמן. זה מספק יותר מכל כך הרבה דברים שאנחנו מבזבזים עליהם המון זמן בשגרה שלנו. זה ממלא ברגשות הכי טובים של שמחה, ריגוש, סיפוק, אהבה ומשמעות. בנתינה כזו מקבלים הרבה יותר מאשר נותנים.
ההיכרות שלי עם רחל שינתה את חיי והפכה אותי לאדם ערכי יותר, מוסרי יותר, רגיש יותר, בוגר יותר. אני לומד ממנה בכל יום משהו חדש. אני ממליץ מכל הלב לכל אחד ואחת לעשות משהו למען האחר. נשאבים לזה, מתמכרים לזה! כבר מזמן עברנו את כמות השעות הדרושה להתנדבות, מזמן הפסקנו לספור."

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן