הכירו את תלמידי המצויינות החברתית

IMG-20170320-WA0012

דני קציר מתנדב במועצת התלמידים הארצית מזה 4 שנים. אוהב ספורט, מתעניין בפוליטיקה ולומד במגמת מדעי המחשב.

ההתנדבות של דני היא לא שגרתית, הסתקרנתי לדעת מה הביא אותו אליה וכך היה:

"הייתי בתוכנית מנהיגות אצל דוד ובסוף כתה ח' הוא אמר לי שהוא חושב שאני מתאים לייצג את בית הספר במועצת התלמידים הארצית. אהבתי את הרעיון כיוון שהרגשתי שאני יכול להשפיע בצורה הכי משמעותית על כלל התלמידים בארץ, אז באמת החלטתי לנסות. בהתחלה הייתי במועצת התלמידים הבית ספרית ועם הזמן התקדמתי עד שבכיתה י' נבחרתי לייצג במועצה הארצית. היום אני מתאם פעולות כנסת במועצה (אחראי על הקשר ושיתוף הפעולה בין המועצה והכנסת)."

שאלתי את דני מה הוא לומד מהחוויה:

"אני מקבל המון מהשהות שלי במועצת התלמידים. למשל למדתי לנהל את הזמן שלי בצורה יעילה, לקחת אחראיות גדולה מאוד על החיים הפרטיים שלי ושל חבריי לספסל הלימודים.

אני נהנה מאוד מהעשייה, מהלמידה, מהאפשרות לפתור בעיות ולהשמיע את הקול השקט של התלמידים בארץ. אני מרגיש מעורב וצובר ניסיון לעתיד בתחומים רבים שלא הייתי נחשף אליהם קודם."

ספר לי על פרויקטים משמעותיים שלקחת בהם חלק:

"יש כל כך הרבה פרויקטים ושינויים שהתקיימו בזכות המועצה. אנחנו אחראיים לביטול שעת אפס, קידמנו את קול זכויות המלצרים, קידמנו את חוק "סליחה באיזו זכות?" – חוק זכויות התלמיד ועוד רבים וטובים. אנו עובדים קשה מאוד כדי להעניק שוויון זכויות לתלמידים בארץ וכדי להפוך את הילדים למאושרים יותר. אנחנו מובילים חוק – אפשרות בחירה לכנסת מגיל 17 כדי שבני הנוער יהפכו לציבור בוחרים ויהיה להם קול בסדר היום, לקחנו חלק עצום במאבק הטסטים – בין אם באירגון הפגנות, שביתות או העתירה לבג"ץ, בשריפת הכרמל המועצה אספה מאגר מתנדבים של בני נוער מכל הארץ שנסעו לעזור בכל מלאכה. אנחנו טסים למשלחת דיפלומטית של משרד החוץ בה נבקר בשוודיה, שוויץ ורומניה. כך נוכל להשמיע את קולנו גם בעולם. מדובר בתחושת סיפוק אדירה וגאווה אין סופית…"

ספר לי מה אתה אוהב במעורבות החברתית שלך…

"אני אוהב את האנשים שאיתי, הם הכי טובים. אני אוהב את תחושת המעורבות האמיתית בחברה, את ההזדמנות שניתנה לי להוביל שינויים ולעשות למען האחר. אני נהנה מהעשייה, מהחלומות (גם אם לפעמים הם פרועים), אני נהנה לבטא את עצמי, להגיד את שעל לבי כיוון שברוב המקומות לפעמים אפשר להרגיש שלרגשות והתחושות שלנו, התלמידים, אין חשיבות או ערך – ומועצת התלמידים הארצית היא באמת המקום בו דברינו מקבלים ערך אדיר…"

חוויה מיוחדת שנחקקה בזכרוני:

"ידיעות אחרונות פנו אליי בבקשה שאסע ליום שלם לישיבה החרדית "חרצית" לחוות יום באופן שונה מאוד משאר הימים בחיי. בראש השנה במשך יום שלם הייתי תלמיד ישיבה לכל דבר. שיעורי גמרא, משנה, קריאה בארמית, חוקים, משפטים, דינים, מצוות ועוד רבים וטובים. היום היה מיוחד ומשמעותי בשבילי, וכשחזרתי הביתה הרגשתי אחרת לגמרי כלפי הגישה החרדית ודרך הלמידה בה היא דוגלת. חוויתי חוויה של פעם בחיים, טעמתי מעולם שלם – וכל זה רק ביום אחד…."

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן