משלחת רהט – גרמניה -אשל הנשיא

WhatsApp Image 2016-12-25 at 11.44.29 (1)

הסתיים חלקו הראשון של מפגש תלת תרבותי,  זו הפעם הראשונה שמתקיים מפגש ייחודי מעין זה.

בפברואר יתקיים מפגש גומלין בגרמניה.

במשלחת חברים חמישה תלמידים ותלמידות מאשל הנשיא, שישה תלמידים ותלמידות מרהט ו11 תלמידים ותלמידות מהעיר שטוטגרט בגרמניה.

רז ירדן, חברה במשלחת מטעם אשל הנשיא:

"לפני כשלושה שבועות, המשלחת התלת תרבותית, יהודים(אשל הנשיא)- ערבים (רהט)- נוצרים(גרמניה) נפגשה לפתיחת תהליך הסמינר ברהט.

בתכנית השתתפו כ-25 בני נוער מתרבויות שונות.

כל אחד ואחד מחברי הקבוצה  היוו חלק משמעותי מהתהליך.

מטרת המשלחת היא להגדיל את המודעות בנושא האפליה החברתית בקרב חבריי המשלחת, ולדון בנושאים המתפתחים מהנושא הכללי, כגון: גזענות, פערי מעמדות וכדומה….
לשבור סטיגמות ודעות קדומות…

שבוע הסמינר כלל בתוכו תכנית מאוד אינטנסיבית בזמנים, בתכנים… הסמינר כלל בתוכו סיור ביד ושם, סיור בכפר לא מוכר והרצאה על החיים שם, סיור בעיר רהט ואירוח באוהל בדואי, דיונים רבים על הנושא, בנוסף העלנו בעיות בחברה כיום ודנו עליהן, פתחנו את הדעות בפני כל חברי הקבוצה, הקשבנו אחד לשני, וכמובן היו גם סדנאות רבות והרצאות שלמדנו מהן המון.

תהליך ההכירות בין שלושת הקבוצות תחילה נעשה במשחק של שמות, ואחר כך נעשה הפיזור למשפחות המארחות, ועם בכל יום, ועם הימים, למדנו להכיר אחד את השני, להתחבר אחד עם השני, ויצרנו אווירה חברית ואף משפחתית.

הציפיות לנסיעת הגומלין לגרמניה, היא שנלמד ונרכוש ידע חדש, נרחיב את אופקינו, ונראה שוב את החברים שהכרנו כתוצאה מהסמינר. אני רוצה להוסיף גם שבבתי הספר השונים אין ימי עבודה ולכן חברי הקבוצה מגרמניה ומרהט התלהבו מאוד. בנוסף, ביקרנו בבית הספר אשל הנשיא, שם ביקרנו בענפי ימי העבודה המתקיימים באופן סדיר במהלך כל השבוע ובמהלך כל שנת הלימודים, בו התלמידים עובדים בענפי המשק השונים. חברי הקבוצה הגרמנים והערבים התרשמו מאוד מהסיור בענפי העבודה השונים, מכיוון שבבית ספרנו , ימי העבודה זה משהו שמייחד את בית הספר. בנוסף לכך, היינו בסיור במגמת תקשורת(רדיו ) שבה הציגו לכולנו את המגמה הזו, מה עושים שם, את תהליך העבודה שלהם וכדומה…".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן