ביה"ס בנימין רוטמן

בית ספר בנימין רוטמן אשל הנשיא הוקם ב-2017 בתוך כפר הנוער החקלאי אשל

הנשיא, במועצה האזורית מרחבים. בית הספר צומח ומיועד לנערים ולנערות מוכשרים, אינטליגנטים ואהובים עם אוטיזם בתפקוד גבוה ובינוני-גבוה בגילאים 13-21. בשנת  הלימודים תשפ"א אנו אמורים להיכנס למבנה בית הספר החדש שנבנה בימים אלו.

בית הספר מאפשר לתלמידיו מרחב חינוכי לבגרות ולהתבגרות בלב כפר נוער תוך התבססות על ארבע אבני יסוד מרכזיים: חיים משותפים, פדגוגיה חדשנית, התפתחות והעצמה וקהילתיות. מתוך כך, בית הספר מוביל דגם ייחודי של השתלבות וחיים משותפים בקהילה באמצעות פרויקטים רבים המשותפים עם תיכון "אשל הנשיא", הפנימייה, המשק החקלאי והקהילה החיה בכפר.

השותפים שלנו הם המנהל לחינוך התיישבותי, מועצה אזורית מרחבים, כפר הנוער אשל הנשיא ועמותת אלומות אור.

אנשי הצוות הם מורים לחינוך מיוחד, סייעים, תרפיסטים, קלינאית תקשורת, יועצת ופסיכולוג, כולם אנשים מקצועיים, עם הרבה אור בעיניים, אשר יחד צועדים להשגת מטרות בית הספר – הקניית כל המיומנויות הנדרשות למיצוי ולמימוש הפוטנציאל האישי של התלמידים בכל התפקודים היומיומיים הנדרשים להם כבוגרים ולהשגת תחושות של מסוגלות, שותפות והצלחה בקהילה.

אנו מאמינים, שניתן לאפשר לכל תלמידה ותלמיד לזהות את החוזקות, לחלום חלומות ולגדול באופן מיטבי כבן אדם משמעותי לעצמו ולחברה אליה הוא שייך.

מרסל דניאלי – מנהלת בית הספר